Aktualności
Akcja "Wkręć się w pomaganie”, czyli zbieranie nakrętek dla Kingi
Szkolne Koło Wolontariacko- Profilaktyczne „ Pomocna dłoń” ogłasza Akcję
"Wkręć się w pomaganie".
Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. W związku z tym w naszej szkole od kilku lat trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek, która cieszy się coraz większym zaangażowaniem oraz wspieraniem pięknych inicjatyw.
Zbierając plastikowe nakrętki nie tylko pomagamy Kindze, ale też chronimy nasze środowisko, ułatwiając proces recyklingu plastików.
Czasami wystarczy tak niewiele, aby pomóc potrzebującemu, choremu dziecku. Mała, niepozorna nakrętka może komuś pomóc! Dzięki tej akcji już małe dzieci uczą się, że wystarczą dobre chęci i wielkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem
Razem Zdziałamy Więcej!!!
Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj ich z odpadami do śmieci! Przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami!
Przynieś je do Koordynatora akcji Pani Iwony Żola, sala 49 lub Marzeny Roczniak sala 4
Otwarta Firma - Biznes przy tablicy
Od dziesięciu lat uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego biorą udział w projekcie Otwarta Firma - Biznes przy tablicy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma na celu promocję świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W Polsce projekt jest obchodzony od 2008r. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo- biznesowa organizacja Make Your Mark.
30 listopada, w ramach projektu, szkołę odwiedzili przedstawiciele firm Autopart S.A. oraz Froneri Polska. Młodzieży przedstawiono szczegółowo zakres działalności firm, zaprezentowano ofertę w zakresie zatrudnienia oraz oczekiwania pracodawcy. Panie Beata Czyżowicz i Marta Pietras z firmy Autopart przygotowały prezentację na temat działalności firmy oraz konkurs – niespodziankę z wartościowymi nagrodami dla uczniów. Panie zachęcały uczniów, by rozwijali swoje zainteresowania techniczne, gdyż rynek pracy poszukuje osób z takim wykształceniem.
Przedstawiciel firmy Froneri Polska (dawniej Zielona Budka) pan Piotr Niziołek – absolwent naszej szkoły również przygotował prezentację o swojej firmie w postaci interesującego filmu, który zawierał informacje o procesie produkcji lodów różnych gatunków. Na zakończenie spotkania młodzież uczestnicząca w spotkaniu tradycyjnie została poczęstowana pysznymi lodami.
Była to doskonała okazja dla uczniów, aby pomyśleć o swojej dalszej drodze zawodowej i możliwościach rozwoju na lokalnym rynku pracy. W każdym spotkaniu w projekcie brali udział uczniowie klas trzecich i czwartych.
Szkolnym koordynatorem projektu była pani Natalia Trela.
Śpiewajcie i grajcie Mu...
Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Mielcu w Elektryku
Śpiewanie kolęd i pastorałek jest bożonarodzeniową tradycją, dzięki której tworzymy jeszcze bardziej świąteczny klimat i która daje nam wszystkim dużo radości. Wydarzenie, które miało miejsce 15 grudnia 2022r. w Zespole Szkól im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu, to Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Celem Przeglądu było: krzewienie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, konfrontacja zespołów w duchu życzliwości i radości wspólnego muzykowania w środowisku lokalnym, ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, łączenie pokoleń przez wspólne śpiewanie oraz promowanie młodych talentów
W Przeglądzie wzięli udział soliści, jak również zespoły, które oceniało jury w składzie: ks. Ciosek- proboszcz parafii pw. Ducha Św. w Mielcu. Katarzyna Dudzik- muzyk, wokalistka, Maciej Fijałkowski- nauczyciel muzyki, dyrygent, maestro, Emilia Żola- wiceprezes PTG Sokół, animator kultury, Elżbieta Bąk- wicedyrektor ZS Groszkowskiego, Oliwia Czekaj- przedstawiciel SU.
Świąteczne życzenia
Wyróżnienie dla naszej szkoły
15 grudnia 2022r. Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia Podkarpackiego Certyfikatu Edukacyjnego. Jako jedyna w powiecie mieleckim szkoła, Zespół Szkół im.prof. J.Groszkowskiego w Mielcu (popularny Elektryk) otrzymał statuetkę i certyfikat edukacyjny za troskę o wysoki poziom doskonalenia zawodowego Grona Pedagogicznego i wyznaczanie kierunków rozwoju placówki zgodnych z priorytetami Ministra Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Podkarpackiego i Dyrektora PZPW w Rzeszowie. Statuetka i certyfikat zostały wręczone przez Dyrektora PZPW- panią Krystynę Wróblewską na ręce Dyrektora ZS – pani Lidii Gereło.
Zdjęcia: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie
Kadeci z „elektryka” z sukcesami w Rymanowie
W dniu 10.12.2022 roku w Rymanowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Obronnym Towarzystw Gimnastycznych „SOKÓŁ”. Organizatorem było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rymanów 1907. Zawody składały się z dwóch konkurencji: strzelania z broni kulowej (kbks) na odległość 50m oraz toru przeszkód z strzelaniem z broni laserowej. W zawodach brało udział 21 zawodniczek i zawodników. Barwy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Mielec 1893 reprezentowali uczniowie wojskowej klasy mundurowej naszej szkoły w składzie: Oliwia Czekaj (IIIA), Julia Mowsesian, Lip Sebastian i Kościelny Kamil (IVA). W zawodach punktowano wyniki w kategoriach zespołowych i indywidualnych z poszczególnych konkurencji. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. W punktacji drużynowej zajęli II miejsce zarówno jako drużyna zespołowo jak również w punktacji drużyn w kategorii kobiet i mężczyzn. W przypadku punktacji indywidualnej dwójka naszych kadetów też stanęła na podium. W rywalizacji na torze przeszkód z strzelaniem z broni laserowej Oliwia Czekaj zajęła II miejsce. W tej konkurencji startowało 12 zawodniczek. Wygrała reprezentantka gospodarzy. W strzelaniu na 50 m z broni kulowej miejsce III zajął Kamil Kościelny. W tej konkurencji startowało 9 zawodników. Uczniów do zawodów pod względem sprawnościowym przygotowała nauczycielka wf-u Pani Lodarska Elżbieta natomiast do konkurencji strzelania z broni kulowej kadeci przygotowywali się podczas szkolenia w 33 blp w Dębicy w ramach przedmiotu „Przygotowanie Wojskowe” realizowanego w oparciu o dwa projekty MON: Certyfikowanie Wojskowe Klasy Mundurowe i Oddziały Przygotowania Wojskowego. Przygotowanie do strzelania z broni laserowej było prowadzone na wirtualnej strzelnicy będącej na wyposażeniu naszej szkoły. GRATULUJEMY
Opracował:
Koordynator CWKM i OPW