Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bibliotece szkolnej są już dostępne pierwsze nowości wydawnicze, zakupione w ramach NPRCz. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do wypożyczenia książek na okres wakacji.

W dniu 15.05.2017r., podczas Festynu Zdrowia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście utworzyli żywy napis, inaugurując tym samym przystąpienie szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wszystkim nauczycielom i uczniom, a także zaproszonym gościom dziękujemy za zaangażowanie w akcję! Szczególne podziękowania należą się: pani Agnieszce Kusak, klasie 2b z wychowawczynią - panią Ewą Bożek, a także uczennicom kl. 2d: Aleksandrze Kania i Karolinie Ryś, Patrykowi Boczoń z kl. 3a oraz uczniom kl. 1c - Piotrowi Wrażeń i Jakubowi Jagoda.

Przystępujemy do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

Nasza szkoła otrzymała dotację docelową w kwocie 15 tyś. złotych na zakup nowości wydawniczych ( książek niebędących podręcznikami i książkami naukowymi) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa i zakup nowości wydawniczych.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zasoby naszej biblioteki szkolnej! Nauczyciele i uczniowie, którzy nie wzięli udział w sondażu, prowadzonym na lekcjach wychowawczych, mogą  wrzucać swoje propozycje tytułów książek do skrzynki życzeń czytelniczych, która stoi w bibliotece. Propozycje można również zgłaszać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w na szkolnym Facebooku.

        W dniu 21 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (popularny Elektryk) miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Już po raz drugi, w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji, w szkole zorganizowano Spotkanie z Poezją Regionalną. Wzięli w nim udział twórcy Mieleckiego Towarzystwa Literackiego: Zbigniew Michalski – prezes MTL, Barbara Augustyn, Stefan M. Żarów, Andrzej Talarek i Witkhacy Zaborniak. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Mieleckiego - Maria Napieracz oraz dyrektor ZS - Zbigniew Witek.

        Światowy Dzień Poezji obchodzony jest co roku 21 marca. Święto ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1998r., a uroczystości z nim związane trwają ok.100 dni. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

W „Elektryku” obchody Światowego Dnia Poezji były poświęcone poezji regionalnej oraz twórczości Bolesława Leśmiana, wybitnego polskiego poety, którego 140-stą rocznicę urodzin i 80-tą rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

   

Kalendarz  Dzisiaj jest: 
Sobota

23 Września 2017

Imieniny obchodzą:
Boguchwała, Bogusław,
Libert, Minodora, Tekla

Słońce
(dla miasta MIELEC)

wschód: 6:23
zachód: 18:29
Dzień trwa:
12 godz. 06 min.

Do końca roku:
100 dni
Zodiak: Waga

Cytat na dziś:
Nie trać czasu z kimś kto
nie ma go, aby go spędzać z
tobą.
   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
2612076
   

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2017 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie(małpa)interia.eu
Aktualności: zwitek57(małpa)gmail.com