W dniu 27.10.2017r., w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Językach Obcych, który zorganizowano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniów zgłoszonych do konkursu oceniało jury w składzie: pani Ewa Bożek, pani Lucyna Rybak i pani Dorota Targosz. Przy ocenie uczestników konkursu brano pod uwagę akcent, wymowę, intonację i ogólne wrażenie artystyczne.  

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bibliotece szkolnej są już dostępne pierwsze nowości wydawnicze, zakupione w ramach NPRCz. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do wypożyczenia książek na okres wakacji.

W dniu 15.05.2017r., podczas Festynu Zdrowia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście utworzyli żywy napis, inaugurując tym samym przystąpienie szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wszystkim nauczycielom i uczniom, a także zaproszonym gościom dziękujemy za zaangażowanie w akcję! Szczególne podziękowania należą się: pani Agnieszce Kusak, klasie 2b z wychowawczynią - panią Ewą Bożek, a także uczennicom kl. 2d: Aleksandrze Kania i Karolinie Ryś, Patrykowi Boczoń z kl. 3a oraz uczniom kl. 1c - Piotrowi Wrażeń i Jakubowi Jagoda.

Przystępujemy do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

Nasza szkoła otrzymała dotację docelową w kwocie 15 tyś. złotych na zakup nowości wydawniczych ( książek niebędących podręcznikami i książkami naukowymi) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa i zakup nowości wydawniczych.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zasoby naszej biblioteki szkolnej! Nauczyciele i uczniowie, którzy nie wzięli udział w sondażu, prowadzonym na lekcjach wychowawczych, mogą  wrzucać swoje propozycje tytułów książek do skrzynki życzeń czytelniczych, która stoi w bibliotece. Propozycje można również zgłaszać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w na szkolnym Facebooku.

   

Kalendarz  Dzisiaj jest: 
Wtorek

21 Listopada 2017
Światowy Dzień Życzliwości

Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta, Albertyna,
Janusz, Konrad, Konrada,
Maria, Piotr, Regina, Rena,
Rufus, Twardosław, Wiesław

Słońce
(dla miasta MIELEC)

wschód: 7:59
zachód: 16:40
Dzień trwa:
8 godz. 41 min.

Do końca roku:
41 dni
Zodiak: Skorpion

Cytat na dziś:
Miłość jest córką wiedzy.
Im głębsze poznanie, tym
gorętsze ukochanie.
   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
2683664
   

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2017 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie(małpa)interia.eu
Aktualności: zwitek57(małpa)gmail.com