Przedstawiamy Wam Gabrysię  Wagner

Mam na imię Gabrysia. Mam 18 lat, jestem uczennicą klasy III m w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Uczę się zawodu fryzjer.

                Podobno jestem obdarzona dużym talentem plastycznym.  Tak uważają moi znajomi, rodzina, koleżanki, koledzy, nauczyciele. Do prezentacji moich prac i promocji artystycznych uzdolnień zachęciła mnie Pani Natalia Trela, która uczy mnie podstaw przedsiębiorczości.  Pani Profesor słynie z tego, iż wyszukuje uzdolnione osoby w naszej szkole i promuje ich talenty w mediach społecznościowych. To właśnie ona uznała, że ja również mogłabym  się znaleźć w tym gronie.

„Cudze chwalicie …”

Paulina Pyra, uczennica klasy III m, opowiedziała o swojej artystycznej pasji. Talent Pauliny odkryła jak zwykle pani Natalia Trela, która jest jej nauczycielką przedsiębiorczości.

Poznajcie Darię Tylec z klasy drugiej technikum.

Jest nam niezmiernie miło przedstawić kolejną utalentowaną artystycznie uczennicę z naszej Szkoły. Daria doskonale rysuje i maluje. Jej pasję i talent odkryła pani Natalia Trela, nauczycielka  przedsiębiorczości. To dzięki Pani Profesor możemy obejrzeć wystawę prac uczennicy, która znajduje się w gablotach obok sali nr 60.

Daria zechciała opowiedzieć o sobie i swoich fascynacjach malarskich. Już od dziecka rysowała. Były to najczęściej postacie z ulubionych bajek. Jej mama twierdzi, że nie można było odróżnić rysunku od obrazka, który odwzorowywała. Lubiła rysować w towarzystwie kuzynki, a wujek oceniał ich prace. Pasja malarska  pozostała jej do dziś. Potrafi narysować osoby, krajobraz, rzeczy, martwą naturę. Najczęściej posługuje się ołówkiem, ale lubi też malować farbami.

Paulina Nowicka z klasy IV e -  osoba, którą warto poznać.

        Pragniemy przedstawić kolejną uczennicę naszej szkoły, która wyróżnia się nieprzeciętną pasją i talentem. Paulina Nowicka z klasy IV e od blisko piętnastu lat maluje, rysuje, kopiuje piękne obrazy. Ulubionym tematem jej prac są portrety ludzi, szeroko pojęta flora i fauna. Jej zainteresowania dotyczą rysunku, malarstwa i …  rysunku technicznego.

       Pasję Pauliny odkryła jej nauczycielka języka zawodowego Pani Natalia Trela, która namówiła ją do zaprezentowania się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Młodzież utalentowana”.

Dziewczyna ujawniła swój talent plastyczny już w wieku pięciu lat. Od tego czasu nieprzerwanie tworzy, eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi. Zaczynała od rysunków ołówkiem i węglem. Teraz jej warsztat tworzą także pastele, farby akrylowe i akwarele.

        Wielką inspiracją stał się dla niej nauczyciel rysunku w Gimnazjum nr 3, znany mielecki malarz, Pan Edward Kociański. To on wskazywał jej drogę twórczą, uczył różnych technik, omawiał dobre i złe strony gotowych prac.         

         Paulina, pytana o plany na przyszłość, zdradza, że marzy o studiach na Akademii Sztuk Pięknych.

Gratulujemy, podziwiamy i trzymamy kciuki.

Tekst Haliny Bednarz

Natalia Krępa – dziewczyna z pasją i talentem.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie…” pisał polski pedagog i bajkopisarz Stanisław Jachowicz. Starał się tymi słowami zwrócić uwagę na to, jak wielu wartościowych ludzi jest wokół nas.

                Taką osobą jest niewątpliwie uczennica klasy II e Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu – Natalia Krępa. To dziewczyna z pasją i talentem. Od dziecka rysuje, maluje, projektuje tatuaże. Wykorzystuje przy tym różne techniki artystycznego wyrazu. Bardzo oryginalnie wyglądają jej prace wykonane czarnym atramentem długopisu.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm