Jest nam miło przedstawić kolejną utalentowaną artystycznie uczennicę z naszej szkoły.

 Julia ma 16 lat i  jest uczennicą klasy 2D w technikum o profilu fryzjerskim. Jej pasję i talent odkryła pani Natalia Trela,  nauczycielka  przedsiębiorczości , która zachęciła dziewczynę do podzielenia się z innymi swoimi pracami. 

        Julia rysuje odkąd pamięta:  długopisem na lekcji, ołówkami w szkicowniku czy farbami akrylowymi na desce. Młoda artystka nie uważa swoich  prac za idealne. Wciąż się uczy na własnych błędach i próbuje doskonalić technikę.

        Podczas wakacji Julia stworzyła wiele projektów, nie tylko na kartce, ale chociażby na deskorolkach. Ozdabiała też  plecaki, malując na nich różne motywy.

       Julia chce się ciągle rozwijać. Ma zamiar rysować większe formaty, zamierza też  skupić się na podkreśleniu szczegółów swoich prac. A wszystko to po to, żeby jak najwierniej oddać realizm na swoich rysunkach.

        Według Julii w  rysowaniu najlepsze  jest to, że można cały czas się uczyć czegoś nowego i szlifować swoje umiejętności.  Do tego potrzeba wielu lat, a im wyżej postawiona  poprzeczka tym lepszy rezultat – twierdzi uczennica. 

        W przyszłości Julia chciałaby robić tatuaże, tak jak jej tata.  Jej zdaniem tworzenie dzieła na ciele sprawia ogromną satysfakcję zarówno jak tatuażyście,  jak i klientowi.

Poznajcie Patrycję i Jej pasję

 

Nazywam się  Patrycja Król  i mam 17 lat. Jestem uczennicą klasy II Bg w technikum o profilu fryzjerskim, w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.  

    Pani Natalia Trela, ucząca w naszej szkole podstaw przedsiębiorczości, namówiła mnie do podzielenia się z innymi moimi zdolnościami plastycznymi. I choć nie jestem przyzwyczajona do pokazywania swoich prac,  postanowiłam się zgodzić na propozycję Pani Profesor.  

Przedstawiamy Wam Gabrysię  Wagner

Mam na imię Gabrysia. Mam 18 lat, jestem uczennicą klasy III m w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Uczę się zawodu fryzjer.

                Podobno jestem obdarzona dużym talentem plastycznym.  Tak uważają moi znajomi, rodzina, koleżanki, koledzy, nauczyciele. Do prezentacji moich prac i promocji artystycznych uzdolnień zachęciła mnie Pani Natalia Trela, która uczy mnie podstaw przedsiębiorczości.  Pani Profesor słynie z tego, iż wyszukuje uzdolnione osoby w naszej szkole i promuje ich talenty w mediach społecznościowych. To właśnie ona uznała, że ja również mogłabym  się znaleźć w tym gronie.

„Cudze chwalicie …”

Paulina Pyra, uczennica klasy III m, opowiedziała o swojej artystycznej pasji. Talent Pauliny odkryła jak zwykle pani Natalia Trela, która jest jej nauczycielką przedsiębiorczości.

Poznajcie Darię Tylec z klasy drugiej technikum.

Jest nam niezmiernie miło przedstawić kolejną utalentowaną artystycznie uczennicę z naszej Szkoły. Daria doskonale rysuje i maluje. Jej pasję i talent odkryła pani Natalia Trela, nauczycielka  przedsiębiorczości. To dzięki Pani Profesor możemy obejrzeć wystawę prac uczennicy, która znajduje się w gablotach obok sali nr 60.

Daria zechciała opowiedzieć o sobie i swoich fascynacjach malarskich. Już od dziecka rysowała. Były to najczęściej postacie z ulubionych bajek. Jej mama twierdzi, że nie można było odróżnić rysunku od obrazka, który odwzorowywała. Lubiła rysować w towarzystwie kuzynki, a wujek oceniał ich prace. Pasja malarska  pozostała jej do dziś. Potrafi narysować osoby, krajobraz, rzeczy, martwą naturę. Najczęściej posługuje się ołówkiem, ale lubi też malować farbami.

Paulina Nowicka z klasy IV e -  osoba, którą warto poznać.

        Pragniemy przedstawić kolejną uczennicę naszej szkoły, która wyróżnia się nieprzeciętną pasją i talentem. Paulina Nowicka z klasy IV e od blisko piętnastu lat maluje, rysuje, kopiuje piękne obrazy. Ulubionym tematem jej prac są portrety ludzi, szeroko pojęta flora i fauna. Jej zainteresowania dotyczą rysunku, malarstwa i …  rysunku technicznego.

       Pasję Pauliny odkryła jej nauczycielka języka zawodowego Pani Natalia Trela, która namówiła ją do zaprezentowania się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Młodzież utalentowana”.

Dziewczyna ujawniła swój talent plastyczny już w wieku pięciu lat. Od tego czasu nieprzerwanie tworzy, eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi. Zaczynała od rysunków ołówkiem i węglem. Teraz jej warsztat tworzą także pastele, farby akrylowe i akwarele.

        Wielką inspiracją stał się dla niej nauczyciel rysunku w Gimnazjum nr 3, znany mielecki malarz, Pan Edward Kociański. To on wskazywał jej drogę twórczą, uczył różnych technik, omawiał dobre i złe strony gotowych prac.         

         Paulina, pytana o plany na przyszłość, zdradza, że marzy o studiach na Akademii Sztuk Pięknych.

Gratulujemy, podziwiamy i trzymamy kciuki.

Tekst Haliny Bednarz

   

Klasy mundurowe  

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm