Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

 

Magda o swojej pasji

Mam na imię Magda. Mam 19 lat i jestem uczennicą klasy 3D technikum o profilu hotelarskim w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Moją największą pasją jest rysowanie i malowanie. W dzieciństwie chodziłam na zajęcia plastyczne. Chętnie brałam udział w różnych konkursach plastycznych, dzięki którym udawało mi się wygrywać nagrody. Dwa lata temu zajęłam III miejsce w konkursie na "100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Od października 2020 roku zaczęłam uczyć się nowych technik rysowania. Najbardziej lubię rysować portrety osób znanych, sprawia mi to ogromną satysfakcję. Każdą wolną chwile poświęcam szkicowaniu. Planuję dalej rozwijać się w tym kierunku. Dziękuję swojej wychowawczyni Pani Treli za docenienie moich prac i możliwość pokazania ich innym.

Na imię mam Estella. Mam 18 lat. Jestem uczennicą klasy 2Mg o profilu fryzjerskim w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. W dzieciństwie rysowanie było czynnością, która wypełniała mój wolny czas. Dopiero po docenieniu mojego talentu, stała się ona pasją, która poprowadziła mnie do wielu konkursów plastycznych. M.in. dwa lata temu wzięłam udział w konkursie architektonicznym ,,100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Zajęłam w nim drugie miejsce. Po gimnazjum miałam możliwość starania się o przyjęcie do Liceum Plastycznego w Rzeszowie. Jednak większą pasją okazała się muzyka. Uczęszczając do szkoły w Rzeszowie, musiałabym zrezygnować ze szkoły muzycznej pierwszego i drugiego stopnia im. Mieczysława Karłowicza  w Mielcu,  do której uczęszczam do dziś. Uwielbiam rysować rzeczy, na które ludzie nie zwracają uwagi. Krajobrazy i portrety malowano już wiele razy, a rzeczy typu: ludzkie serce czy najzwyklejsze nożyczki, dla mnie są równie ciekawym motywem plastycznym .

Jeśli chodzi o moją technikę, to na początku wykonuję  niewielki szkic proporcji, następnie długopisem rysuję  kontur, nadaję kolor kredkami, a na końcu cieniuję. Większość ludzi się zastanawia dlaczego moje prace są wykonywane długopisem, a ja tylko odpowiadam, że ta technika mi odpowiada  i w niej odnajduję się najlepiej. Bardzo dziękuje Pani Treli za docenienie mojego talentu i możliwość podzielenia się z innymi moimi pracami.

         Jest nam miło przedstawić kolejną utalentowaną artystycznie uczennicę z naszej szkoły.

 Julia ma 16 lat i  jest uczennicą klasy 2D w technikum o profilu fryzjerskim. Jej pasję i talent odkryła pani Natalia Trela,  nauczycielka  przedsiębiorczości , która zachęciła dziewczynę do podzielenia się z innymi swoimi pracami. 

        Julia rysuje odkąd pamięta:  długopisem na lekcji, ołówkami w szkicowniku czy farbami akrylowymi na desce. Młoda artystka nie uważa swoich  prac za idealne. Wciąż się uczy na własnych błędach i próbuje doskonalić technikę.

        Podczas wakacji Julia stworzyła wiele projektów, nie tylko na kartce, ale chociażby na deskorolkach. Ozdabiała też  plecaki, malując na nich różne motywy.

       Julia chce się ciągle rozwijać. Ma zamiar rysować większe formaty, zamierza też  skupić się na podkreśleniu szczegółów swoich prac. A wszystko to po to, żeby jak najwierniej oddać realizm na swoich rysunkach.

        Według Julii w  rysowaniu najlepsze  jest to, że można cały czas się uczyć czegoś nowego i szlifować swoje umiejętności.  Do tego potrzeba wielu lat, a im wyżej postawiona  poprzeczka tym lepszy rezultat – twierdzi uczennica. 

        W przyszłości Julia chciałaby robić tatuaże, tak jak jej tata.  Jej zdaniem tworzenie dzieła na ciele sprawia ogromną satysfakcję zarówno jak tatuażyście,  jak i klientowi.

Poznajcie Patrycję i Jej pasję

 

Nazywam się  Patrycja Król  i mam 17 lat. Jestem uczennicą klasy II Bg w technikum o profilu fryzjerskim, w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.  

    Pani Natalia Trela, ucząca w naszej szkole podstaw przedsiębiorczości, namówiła mnie do podzielenia się z innymi moimi zdolnościami plastycznymi. I choć nie jestem przyzwyczajona do pokazywania swoich prac,  postanowiłam się zgodzić na propozycję Pani Profesor.  

Przedstawiamy Wam Gabrysię  Wagner

Mam na imię Gabrysia. Mam 18 lat, jestem uczennicą klasy III m w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Uczę się zawodu fryzjer.

                Podobno jestem obdarzona dużym talentem plastycznym.  Tak uważają moi znajomi, rodzina, koleżanki, koledzy, nauczyciele. Do prezentacji moich prac i promocji artystycznych uzdolnień zachęciła mnie Pani Natalia Trela, która uczy mnie podstaw przedsiębiorczości.  Pani Profesor słynie z tego, iż wyszukuje uzdolnione osoby w naszej szkole i promuje ich talenty w mediach społecznościowych. To właśnie ona uznała, że ja również mogłabym  się znaleźć w tym gronie.

„Cudze chwalicie …”

Paulina Pyra, uczennica klasy III m, opowiedziała o swojej artystycznej pasji. Talent Pauliny odkryła jak zwykle pani Natalia Trela, która jest jej nauczycielką przedsiębiorczości.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2023 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.