Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” w Rymanowie zorganizowało 28.10.2018 r. (niedziela) Ogólnopolskie Zawody (Mistrzostwa Polski Towarzystw Gimnastycznych ,,Sokół”) w biathlonie letnim i strzelectwie sportowym. W zawodach udział wzięło blisko stu młodych, dziewcząt i chłopców z kilkunastu Gniazd Sokolich. Duży sukces odnieśli w nich kadeci z klas mundurowych z  Elektryka, reprezentujący PTG ,,Sokół 1893” w Mielcu.

        Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w roku szkolnym 2018/2019 znalazł się w gronie 100 szkół z całej Polski realizujących pilotażowy program koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych.

Pierwszą, która realizuje ten program w Elektryku jest klasa 3A technikum elektronicznego.

W dniu 18.10.2018 r. klasa 3A wraz z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa, podstaw wojskowości i wychowania fizycznego - Romanem Gruszeckim przebywała na kolejnym jednodniowym szkoleniu w Dębickiej Jednostce.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dnia 17.10.2018 r. w Pałacyku Oborskich na mieleckiej starówce, odbył się wykład ,,Kapelani Wojska Polskiego w dziele odzyskania niepodległości” autorstwa  Bogusława Szwedo – dziennikarza, pasjonata historii, założyciela i prezesa Radia Leliwa z siedzibą w Tarnobrzegu. Bogusław Szwedo prezentował i omawiał w nim zasługi Kapelanów Wojska Polskiego na podstawie napisanej przez siebie książki pt. ‘’Zawsze w pierwszej linii. Kapłani odznaczeni Orderem Virtuti Militari 1914-1921 i 1939-1945”. W tej lekcji historii  uczestniczyli zaproszeni przez dyrektora Muzeum Regionalnego w Mielcu Jerzego Skrzypczaka uczniowie klasy 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z Elektryka z wychowawcą Romanem Gruszeckim.

                                                                                    Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

W 125 rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół 1893” w Mielcu,  w dniu 29.09.2018 roku odbyły się zawody sportowo-obronne gniazd Sokolich. Wzięło w nich udział kilkanaście 3 – osobowych drużyn dziewcząt i chłopców. Wśród nich dwie drużyny reprezentujące mieleckiego Sokoła,  składające się z kadetów z mieleckiego Elektryka. Przeprowadzono trzy konkurencje: strzelanie z karabinka sportowego kbks (na strzelnicy LOK), biegi średnie na 800 m (dziewczęta) i 1200 m (chłopcy) oraz rzut granatem na odległość. Duży sukces w zawodach odniosły kadetki i kadeci z Elektryka reprezentujące mieleckiego Sokoła.

        21 września br. w Mielcu odbyły się podniosłe uroczystości przekazania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji. Sztandar dla  Policji ufundowany został przez społeczeństwo ziemi mieleckiej, jako wyraz uznania i zaufania społecznego.

        Uroczystości w Mielcu rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele pw. MBNP, a następnie pododdziały (wśród nich klasa 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym  z Elektryka z wychowawcą Romanem Gruszeckim) uroczyście przemaszerowały ulicami miasta na Plac Armii Krajowej,  przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

W dniu 17 września  Związek Sybiraków w Mielcu, jak co roku przygotował obchody Dnia Sybiraka. Corocznie uroczystości obchodzone są na cmentarzu komunalnym. I tym razem rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną w kaplicy cmentarza, gdzie ks Janusz Paciorek z parafii Trójcy Przenajświętszej przypomniał tragiczne losy polskich zesłańców i ich rodzin. Później dalsze uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Sybiraków. Część artystyczną tradycyjnie przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego z klasą II A technikum elektronicznego o profilu wojskowym.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm