Wydziału Kadr i Szkolenia  Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – Oddział Prewencji Policji z siedzibą w Zaczerniu  k. Rzeszowa.


           W dniu 03.04.2014 r. uczniowie klasy 1A i 2A wraz z wychowawcami, Romanem Gruszeckim i Leszkiem Łanuchą oraz nauczycielami naszej szkoły, Romanem Zbochem i Hubertem Kardysiem przebywali z wizytą w Zaczerniu. Pobyt w oddziale rozpoczęto na placu manewrowym, gdzie uczniowie mogli oglądać wozy policyjne. Znajdujący się tam policjanci, zapoznawali uczniów z ich z przeznaczeniem. Można było do każdego wozu wsiąść i poczuć się choć na chwilę policjantem. Ci bardziej śmiali, zakładali na siebie ubiór policyjny, który wykorzystywany jest podczas akcji policyjnych.

  w promocji szkoły na rok szkolny 2014/2015.

         W dniu 26 marca 2014r. Ewelina Chmiel i Katarzyna Mazur wraz z wychowawcą klasy I A – Romanem Gruszeckim i nauczycielem języka niemieckiego Pawłem Rzeźnikiem, udali się do gimnazjum nr 1 w Niwiskich.

         W dniu 31 marca 2014r. Damian Korpanty i Kacper Krudys oraz wychowawca klasy  I A przebywali w gimnazjum nr 1 w Mielcu. W spotkaniu z uczniami gimnazjum uczestniczyła również pani Marzanna Mazur-Witek wraz z uczennicami klasy I D.

Celem spotkania z uczniami gimnazjów, było zapoznanie ich z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły (klasy zawodowe oraz technikum). Uczniowie klasy I A, ubrani w mundury wojskowe szczególnie zachęcali gimnazjalistów do zapisów, do technikum elektronicznego o profilu wojskowym.

Dnia 22 października 2013 roku w ZS im. J. Groszkowskiego w Mielcu odbyło się spotkanie z sierż. szt. Urszulą Chmurą z klasą I a. Głównym tematem spotkania była problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa . Podczas spotkania pani Urszula Chmura przekazała uczniom wiele cennych informacji na temat uzależnień i czynów karalnych popełnianych przez młodzież  Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantki. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości na temat zachowań ryzykowanych i bezpiecznych wśród uczniów naszej klasy.

 

Karolina Bienias i  Katarzyna Różycka

      Dnia 21 października 2013 r. nasza klasa uczestniczyła w spotkaniu z panem Jackiem  Dewódzkim , legendarnym wokalistą kultowej grupy Dżem. Artysta wspólnie ze swoim nowym zespołem  Kontrabandą przedstawił program Nałogi – droga do nikąd.  Zaprezentowany występ  słowno-muzyczny miał na celu uświadomić  zgromadzonym uczniom, jakie mogą być następstwa różnych uzależnień. Wokalista przekonywał, że nie należy od razu poddawać się, jeśli w naszym życiu pojawi się jakiś problem, ponieważ zawsze można  znaleźć wyjście z danej sytuacji. Skutecznym rozwiązaniem jest szczera rozmowa z osobą, która jest dla nas ważna. Nie mniej istotne jest zdanie sobie sprawy,  że nałóg nie jest niczym fajnym i prawdopodobnie doprowadzi nas do katastrofy. Projekt został  współfinansowany przez Urząd Miasta Mielca, natomiast organizacją zajęła się pedagog ZS, pani Ewelina Jaroń-Miotła.

      Dnia 20.09.2013r uczniowie naszej klasy wraz z wychowawcą udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Do stolicy wyruszyliśmy o 5.00 rano spod budynku szkoły, a już ok. południa byliśmy na miejscu. Celem tej wycieczki było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, które działa w swojej siedzibie nad Wisłą od listopada 2010r.

      Na terenie miejscowości Pustków Osiedle w czasie II wojny światowej naziści utworzyli obóz pracy przymusowej dla ludności żydowskiej z okolic Mielca. W celu uchronienia historii tego miejsca od zapomnienia powstała „Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci ”.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm