Szkoła okiem kamery

Film promocyjny

   

30 stycznia br. minęła 71 rocznica śmierci Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel” i Konstantego Kędziora ps. ,,Dąb”. Ciała obu zamordowanych przez władze komunistyczne bohaterów skrycie zakopano na śmietniku Komendy Powiatowej MO w Mielcu przy ul. Kościuszki (zostały odnalezione w 1992 r. i pochowane na cmentarzu parafialnym w Mielcu). W miejscu pierwszego, haniebnego pochówku,  klasa 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z wychowawcą Romanem Gruszeckim, złożyła hołd pomordowanym bohaterom. Od kilku lat, tradycyjnie kadeci z Elektryka kultywują ich pamięć w tym miejscu.

W przededniu Dnia Niepodległości, w sobotę 10.11.2018 r. tradycyjnie w Pałacyku Oborskich na mieleckiej starówce odbyły się Śpiewanki Patriotyczne.
Wyjątkowe w tym roku śpiewanki zakończyły pierwszy dzień uroczystości związanych ze świętowaniem 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadziły one rekordową liczbę chętnych, którzy przyszli chcąc wspólnie zaśpiewać 100 patriotycznych pieśni. Było to spotkanie pokoleń, od najstarszych do najmłodszych mielczan począwszy. Wśród nich tradycyjnie byli uczniowie klasy 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z mieleckiego Elektryka ( z wychowawcą Romanem Gruszeckim) oraz nauczycielka języka polskiego pani Anna Bajor i Dyrektor szkoły pan Janusz Kotarba.
Tekst i zdjęcia: Roman Gruszecki

7 listopada 2018r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyło się Dyktando Niepodległościowe. Tegoroczna edycja wpisuje się w program uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku organizatorem tego wydarzenia było II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.

Dyktando Niepodległościowe zgromadziło wielu mielczan, chętnych do jego napisania. Przeprowadzono je w sali kina ,,Galaktyka”. Tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie z Elektryka, w tym  kadeci klasy 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym  (z wychowawcą Romanem Gruszeckim). W Dyktandzie brała też udział grupa (10 uczniów) z innych klas, którzy zwyciężyli w etapie szklonym VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii’ organizowanego przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze Warto”.    Organizatorkami etapu szkolnego konkursu były: p. Halina  Bednarz i p. Marta Stachura.

Link - click

 

                                                                                            Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

W przeddzień dnia Święta Zmarłych, klasa 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym  z mieleckiego Elektryka złożyła hołd i zapaliła symboliczne znicze pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, chcąc w ten sposób uczcić wszystkich tych, którzy oddali życie za Polskę, Naszą Ojczyznę. Pomnik  znajduje się przy bramie historycznego cmentarza parafialnego przy ul. Sienkiewicza.  Przedstawia żołnierza AK klęczącego u stóp ukrzyżowanego Chrystusa, który jedną rękę wyciąga w stronę partyzanta. Druga pozostaje przybita do krzyża. U stóp pomnika przycupnął orzeł. Pomnik wybudowano ze składek społeczeństwa powiatu mieleckiego.

                                                                                                   Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” w Rymanowie zorganizowało 28.10.2018 r. (niedziela) Ogólnopolskie Zawody (Mistrzostwa Polski Towarzystw Gimnastycznych ,,Sokół”) w biathlonie letnim i strzelectwie sportowym. W zawodach udział wzięło blisko stu młodych, dziewcząt i chłopców z kilkunastu Gniazd Sokolich. Duży sukces odnieśli w nich kadeci z klas mundurowych z  Elektryka, reprezentujący PTG ,,Sokół 1893” w Mielcu.

        Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w roku szkolnym 2018/2019 znalazł się w gronie 100 szkół z całej Polski realizujących pilotażowy program koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych.

Pierwszą, która realizuje ten program w Elektryku jest klasa 3A technikum elektronicznego.

W dniu 18.10.2018 r. klasa 3A wraz z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa, podstaw wojskowości i wychowania fizycznego - Romanem Gruszeckim przebywała na kolejnym jednodniowym szkoleniu w Dębickiej Jednostce.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

   

Klasy mundurowe  

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3373885
   

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm