W  2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 17 września Dniem Sybiraka. Jest to data upamiętniająca zbrojną agresję sowiecką na Polskę w 1939r. W  80 rocznicę tych wydarzeń Związek Sybiraków w Mielcu, jak co roku,  zorganizował obchody na cmentarzu komunalnym. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kaplicy, gdzie ks. proboszcz Janusz Paciorek z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu przypomniał tragiczne losy polskich zesłańców i ich rodzin. Dalsze uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Sybiraków. Część słowno – muzyczną  przygotowali uczniowie - kadeci technikum elektronicznego o profilu wojskowym Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu. Podczas uroczystości  delegacje szkół mieleckich, samorządowcy i przedstawiciele instytucji państwowych pod symbolicznym pomnikiem Sybiraka złożyli kwiaty.  Na zakończenie jedna z nielicznych żyjących, mieleckich Sybiraczek podziękowała wszystkim obecnym i prosiła o pamięć dla ofiar agresji, okupacji sowieckiej, poległych, więzionych  i zesłanych.

                                                        Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

 

3 września 2019 r. w Kielcach na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego dla uczniów - kadetów klas mundurowych z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Wśród certyfikowanych szkół z całej Polski byli też kadeci klasy 3A i 4A Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu z wychowawcami Romanem Gruszeckim i Leszkiem Łanuchą. Apel odbył się w dniu inauguracji kolejnej 27. edycji targów,  najważniejszego corocznego wydarzenia polskiej obronności, jakim jest niewątpliwie  – powszechnie znany w zbrojeniowym świecie ze swojego skrótu MSPO.

                                                                                               Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

1 września przy Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się uroczystości z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczczona została pamięć poległych i pomordowanych uczestników wojny. Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy,  przedstawiono rys historyczny wydarzeń wojennych. Zaprezentowano krótki program artystyczny. Na zakończenie delegacje kombatantów, samorządowców, instytucji, szkół oraz mieszkańcy Mielca złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi żołnierzy Wojska Polskiego. Zespół Szkół im. J. Groszkowskiego reprezentowali uczniowie klasy 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z wychowawcą Romanem Gruszeckim.

                                                                               Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki.

https://hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/53032_mielczanie_uczcili_80_rocznice_wybuchu_ii_wojny_wiatowej_foto.html

4 czerwca 2019 r. na strzelnicy w Nisku odbyły się wojewódzkie zawody sportowo – obronne dla uczniów klas mundurowych, będące jednocześnie eliminacjami do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych – Żagań 2019. Mielec reprezentowali uczniowie klasy 2 A technikum elektronicznego o profilu wojskowym  Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego wraz z nauczycielem Romanem Gruszeckim.

W 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja mielczanie świętowali ustawę rządową, która przeszła do historii jako druga na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych). Jak co roku, uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Bazylice Mniejszej na mieleckiej starówce. W kazaniu patriotycznym ks. Proboszcz Waldemar Ciosek z Parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu  przypomniał zgromadzonym, że 3 maja to również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W niedzielę 3 marca 2019 roku odbyły się w Mielcu główne uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu i modlitwą za pamięć o bohaterach. Stąd uczestnicy udali się na Plac Armii Krajowej. Złożono kwiaty pod pomnikiem AK, skąd po raz siódmy wystartował Bieg ,,Tropem Wilczym” z metą na Placu AK, gdzie odbyły się główne uroczystości. Wśród uczestników, jak zawsze byli również uczniowie-kadeci klasy 2A technikum elektronicznego z mieleckiego Elektryka z wychowawcą Romanem Gruszeckim. Stoisko promujące naszą szkołę przygotował pan Paweł Kolb – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego - pani Lidia Gereło.


Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm