17 września 2016r. na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu odbyła się uroczystość upamiętniająca 77-rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę oraz wspomnienie tych Rodaków, którzy zostali zesłani na Syberię.

      Środowiskowy Dom Samopomocy – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Mielcu, w dniu 22.06.2016 r. w ogrodach swojej siedziby przy ulicy Wojsławskiej, zorganizował Piknik Rodzinny ,,Przyjedź mamo na przysięgę”.

     W dniu 21.05.2016r w Jednostce Wojskowej Komandosów ,,Cisi i skuteczni” w Lublińcu odbyło się drugie szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów, w ramach  kontynuacji programu szkolenia w procesie przygotowania potencjalnych kandydatów do służby w Jednostce. Ma to związek z powstaniem w JWK w Lublińcu, Ośrodka Szkolenia dla 30 najlepszych kandydatów na komandosów. Wśród 11 uczestników z całej Polski (po raz drugi) był Roman Gruszecki, nauczyciel i wychowawca klasy technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu. Osobami prowadzącymi byli instruktorzy JWK w Lublińcu oraz pracownicy AWF w Katowicach. Tematyka szkolenia obejmowała przebieg kwalifikacji do Ośrodka Szkolenia, zapoznanie z przebiegiem egzaminu sprawności fizycznej oraz metody kształtowania sprawności fizycznej ucznia w szkole średniej jako proces przygotowania kandydata do służby w JWK.

                                                                                                                 Roman Gruszecki

          3 maja 2016 roku obchodzona była 225 rocznica uchwalenia polskiej Konstytucji. Pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Obchody w Mielcu rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej na Starówce, odprawionej w intencji Ojczyzny, skąd świętujący uczestnicy  przemaszerowali pod Pomnik Wolności. W uroczystościach uczestniczyło ponad tysiąc osób, w tym delegacje szkół, klubów sportowych, samorządów i instytucji. Wśród nich byli również kadeci klasy 3A technikum elektronicznego z Elektryka, z wychowawcą klasy Romanem Gruszeckim oraz Strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2093  im. Józefa Piłsudskiego w Mielcu z mjr Leszkiem Bąkiem. Delegacja klasy wojskowej z Dyrektorem Zespołu Szkół Zbigniewem Witkiem, pod pomnikiem złożyła wiązankę biało -czerwonych kwiatów. Uroczystości zakończyła parada sztandarów.

                                                                                          Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

          W dniach 11-15 kwietnia 2016 roku na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyło się ogólnopolskie, pilotażowe szkolenie instruktorsko-metodyczne dla nauczycieli prowadzących przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa i uczących w klasach o profilu wojskowym. Organizatorem szkolenia był Departament Komunikacji Społecznej MON oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wśród 50-ciu uczestników szkolenia  z całego kraju był Roman Gruszecki- nauczyciel w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

         W niedzielę 28 lutego 2016 r. odbyły się uroczystości kończące mieleckie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaczęły się od mszy świętej w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza na mieleckiej starówce, a następnie odbył się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przeszedł ulicami miasta. Wśród uczestników była Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, Grupy Rekonstrukcyjno Historyczne, pluton Strzelca, Mielecka Orkiestra Dęta, harcerze, członkowie stowarzyszeń patriotycznych, samorządowcy, politycy, mielczanie z Biało- Czerwonymi flagami, Poczty Sztandarowe Szkół mieleckich i instytucji. Wśród nich byli też uczniowie klasy 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym (z wychowawcą Romanem Gruszeckim) w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu. W mieleckim marszu udział wzięli również żołnierze armii Stanów Zjednoczonych, których obecność wzbudziła duże zainteresowanie mielczan.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm