Szkoła okiem kamery

   

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, 

z jakim tej pomocy się udziela."

pod takim hasłem wolontariusze, uczniowie oraz nauczyciele

Zespołu Szkół im prof. Janusza Groszkowskiego przeprowadzili akcje charytatywną.

            Drugiego lutego tego roku uczniowie Zespołu Szkół obchodzili Dzień Pozytywnego Myślenia. Całość została przygotowana przez Elżbietę Bąk - pedagoga szkolnego, Joannę Szatkowska - psychologa szkolnego i Iwonę Żolę - opiekunkę Szklonego Klubu Wolontariacko - Profilaktycznego "Pomocna Dłoń". Pomysłodawcą święta pozytywnego myślenia jest amerykańska psycholog Kristen Harrell. Istotą spotkania było przekonanie młodych ludzi by uwierzyli, że dzięki pozytywnemu nastawieniu można uwierzyć w siebie, co pozwoli na osiągnięcie sukcesu.

 

            Ważnym elementem spotkania była loteria fantowa przygotowana przez uczennice należące do Szkolnego Klubu Wolontariacko - Profilaktycznego "Pomocna Dłoń". Umiejętność okazywania współczucia, empatii jest podstawą człowieczeństwa. Dostrzeżenie potrzebującego i zatrzymanie się by mu pomóc powinno być naturalnym odruchem każdego człowieka. Celem loterii była zbiórka pieniędzy dla jednego z uczniów naszej szkoły. Przygotowano około 180 losów w cenie 1 zł. Warto zaznaczyć, że jedną czwartą stanowiły zabiegi fryzjersko - kosmetyczne oferowane przez uczennice technikum usług fryzjerskich. Taki mały gest ze strony ofiarodawców fantów, jak i nabywców losów pozwolił zebrać całkiem pokaźną kwotę, dostarczając przy tym mnóstwo zabawy dla wszystkich. Za przebieg loterii odpowiadały uczennice Patrycja But, Iwona Szendoł, Angela Frąc, Alicja Stafiej. Opiekunkami tego przedsięwzięcia były Iwona Żola i Marzanna Mazur - Witek.

            W akcję wspierania ucznia włączyły się także uczennice klas technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych. W tłusty czwartek przygotowały pączki, faworki, sałatki i ciasta. Należy tu wymienić uczennice klasy 4D Agnieszkę Stala, Joannę Kosiorowską, Karoliny Kapinos, Koper i Matusiak oraz Dominikę Machała. Do tego serwowana była herbata i kawa w różnych odsłonach. Za jej przygotowanie dziękujemy Klaudii Hałoń, Klaudii Kseń, Paulinie Nowickiej, Eryce Ortyl i Krzysztofowi Żmudzie. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze po odliczeniu kosztów również zostały przeznaczone na pomoc dla osoby potrzebującej. Podziękowania należą się również uczniom klasy 2E za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu tłustoczwartkowego. W przygotowania zaangażowane były i uczniom czas poświęciły Zofia Fijałkowska, Grażyna Kulczyk, Agnieszka Kusak, Magdalena Winiarz i Marzanna Mazur - Witek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce i poświęcony czas!

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.