Szkoła okiem kamery

   

         Wyjątkowy charakter miały tegoroczne wywiadówki w Zespole Szkół im.prof. J.Groszkowskiego. Na rodziców czekała bowiem zaskakująca niespodzianka. Zanim spotkali się z wychowawcami klas, zostali zaproszeni na aulę szkolną, by wziąć udział w uroczystej akademii.

        Akademia nawiązywała do minionego Święta Niepodległości oraz 100-lecia gmachu szkoły. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był wicedyrektor J.Wójcik oraz kol. Natalia Trela.

 

        Szkolna grupa teatralna „Melpomena” oraz zespół muzyczny „Elektro” dali popis swoich talentów i możliwości estradowych. Brawurowo wykonali przygotowany montaż słowno-muzyczny, pokazujący polskie drogi do wolności. Przypomnieli wydarzenia z historii Polski okresu niewoli politycznej, radość i euforię z odzyskania niepodległości w 1918r. oraz dalsze dzieje walk o wolność Ojczyzny. Piękne pieśni legionowe, utwory patriotyczne, piosenki żołnierskie i okolicznościowe nawiązywały do tych wydarzeń.

       Przypomniano również bogatą tradycję patriotyczną i niepodległościową związaną z budynkiem i historię szkoły.

       Występująca młodzież i recytatorzy, soliści, chór, muzycy dawali z siebie naprawdę wszystko, aby jak najlepiej wypaść przed tak wyjątkową i wymagającą publicznością. Na widowni zasiedli przecież RODZICE, NAUCZYCIELE, DYREKCJA.

       Atmosfera była bardzo serdeczna, miła i podniosła jednocześnie. Występy przerywały spontaniczne oklaski, w oczach wielu osób widać było łzy wzruszenia. Rodzice byli bardzo dumni oglądając swoje dzieci na scenie. Pozostali zaś mogli przyjrzeć się codziennej pracy szkoły, także tej dodatkowej, pozalekcyjnej. Wszyscy razem – poczuć namiastkę wzruszeń jubileuszowych, przypomnieć własne doświadczenia szkolne, odetchnąć atmosferą szkolnej uroczystości.

        Kiedy zakończyła się część oficjalna – rodzice i wychowawcy udali się do sal lekcyjnych na tradycyjną wywiadówkę.

            Jak podkreślił w swoim wystąpieniu wicedyrektor Jan Wójcik, zwracając się do rodziców - Młodzież mamy wspaniałą. To są wasze dzieci, które tak pięknie się zaprezentowały. Powinniście być z nich dumni.

        Mamy nadzieję, że nic już nie zakłóciło tej pogodnej i podniosłej atmosfery, a stres związany z tego typu spotkań uleciał bezpowrotnie.

            Przygotowująca akademię Natalia Trela stwierdziła, że uczniowie ,,Elektryka’’ są bardzo chętni do przygotowywania okolicznościowych uroczystości. Młodzież szybko uczy się tekstów i bierze udział w wielu próbach. Zorganizowanie takiej akademii to dla mnie patriotyczny obowiązek - dodaje.

        Koleżance Natalii gratulujemy pomysłu i dziękujemy za trud przedsięwzięcia.

Wykonawcy:

Recytacje i chór: Sylwia Dydo, Karolina Betel, Joanna Gruszka, Dominika Sierkowska,           Dominika Stępień, Karolina Galas, Marta Rymut, Ewa Kręcigłowa, Justyna Babiec,

Agata Kukla

Zespół „Elektro”: Kamil Świerk – klawisze, Karol Wróbel – bas-gitara,

                             Piotr Furdyna – elektryczna gitara, Marcin Tęczar – perkusja

Solistka: Wioletta Chudy

Opieka merytoryczna, reżyseria: N. Trela                                                                                                                                                                                                                   Nauczycielka Zespołu Szkół
Halina Bednarz

Film:   

 

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.