Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

 


ZS im. prof. Janusza Groszkowskiego otrzymał certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej

 

Zaszczytne wyróżnienie przyznano mieleckiej szkole podczas uroczystej gali, która odbyła się 22 września w Krakowie.

 

Oprócz przedstawicieli „elektryka” uczestniczyło w niej niemal trzystu pedagogów z całej Polski, w tym tylko siedmiu z Podkarpacia. O randze imprezy świadczy fakt, iż patronat nad nią objęli wszyscy kuratorzy oświaty, Minister Środowiska, Minister Edukacji oraz Prezes NFOŚiGW. W trakcie spotkania przedstawiciele wyróżnionych szkół otrzymali list gratulacyjny od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Został on odczytany przez legendę Solidarności, Henryka Wujca, który obecnie pełni funkcję doradcy Prezydenta ds. społecznych. Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest w Polsce przyznawany od dziesięciu lat. Otrzymują go szkoły, które wykazały się niezwykłym wkładem i wartościowymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dokument jest też pierwszym elementem, koniecznym do pozyskania międzynarodowego certyfikatu „Zielonej Flagi” nadawanym w ramach światowego programu „Eco-Schools”. W Polsce jego koordynatorem jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która była organizatorem krakowskiej gali. Zdobycie ekologicznego wyróżnienia było możliwe dzięki pracy nauczycieli: Marzanny Mazur – Witek, Beaty Gruszeckiej, Elżbiety Bąk, Ewy Kozdęby, Eweliny Jaroń-Miotły, Iwony Żoli, Roberta Gancarczyka, Pawła Kolba i Dariusza Dudka. Całość przedsięwzięcia wspierał dyrektor ZS Zbigniew Witek. Warto wspomnieć, że działania podjęte przez mieleckich pedagogów zainteresowały duża grupę uczniów, którzy, dzięki uczestnictwu w programie, mogli realizować własne pasje i zainteresowania.

 

Autor:  Dariusz Dudek

 

Zaproszenie na X Ogólnopolską Konferencję Szkoły dla Ekorozwoju

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

Honorowy patronat między innymi objęli:

Prezydent Miasta Krakowa

Kuratorium Oświaty

Marszałek Województwa Małopolskiego

Minister Środowiska

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wojewoda Małopolski

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2022 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.