Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

 

 

        To już X edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”!
17 marca mury „Elektryka” wypełniły się uzdolnioną technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych Mielca i okolic. Zostali oni wyłonieni po pierwszym etapie konkursu, jaki tradycyjnie został przeprowadzony wcześniej w macierzystych szkołach. Do finałowych zmagań zakwalifikowało się 27 uczniów z dziewięciu szkół miasta oraz powiatu.         Przybyłą na finał X edycji konkursu młodzież i opiekunów serdecznie przywitała Pani Dyrektor ZS Lidia Gereło .
Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego oraz Prezydenta Miasta Mielca, natomiast patronatu medialnego udzieliły: Tygodnik Regionalny „Korso”, Radio „Leliwa” oraz portal internetowy „W cieniu jupiterów”.


Po podsumowaniu teoretycznej części II etapu konkursu, wyłoniono sześcioro finalistów, przed którymi stanęło skomplikowane zadanie praktyczne. Po krótkim przeszkoleniu musieli poradzić sobie z samodzielną obsługą stacji lutowniczej, czytaniem schematu montażu, a ostatecznie z fachowym montażem oraz uruchomieniem układu elektronicznego.  Spośród finałowej szóstki najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Jan Borowiec – uczeń Szkoły Podstawowej w Otałęży. To on zdobył pierwsze miejsce w X edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy technicznej „Elektro-Tech”  wykazując się nie tylko obszerną wiedzą teoretyczną, ale także wyjątkowymi umiejętnościami praktycznymi.
Kolejne dwa miejsca na podium zajęli: Rafał Kilian ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu oraz Bartłomiej Wardęga z Zespołu Szkół w Trześni.
Jan, Rafał i Bartek zdobyli tytuły laureatów  Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”, natomiast w gronie finalistów znaleźli się uczniowie: Wiktor Skopiński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu, Milena Indyk z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej oraz Sebastian Kilian ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Zwycięzcy zostali obdarowani atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, ponadto jak co roku upominki otrzymali wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu „Elektro-Tech”. Do grona sponsorów, oprócz Starostwa Powiatowego w Mielcu i Urzędu Miasta Mielca - jako patronów konkursu, dołączyli inni darczyńcy: Krystyna Skowrońska – posłanka na Sejm RP, która dla laureatów ufundowała wycieczki do Warszawy połączone ze zwiedzaniem Sejmu,  firma Husqvarna,  Xerima, oraz  InterPhone Service Sp. Z o.o. Na przybyłą do „Elektryka” młodzież czekały również pozakonkursowe atrakcje przygotowane w klasopracowniach: mechatronicznej,  teleinformatycznej, fryzjerskiej, hotelarskiej i gastronomicznej. Ponadto, uczestnicy „Elektro-Techu”   mogli zobaczyć pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów ZS z klas o profilu wojskowym. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje przygotowane w strzelnicy wirtualnej jaką dysponuje szkoła, a także w zorganizowanej strzelnicy ASG. Każdy chętny miał okazję do uzyskania krótkiego przeszkolenia w zakresie obsługi broni i skorzystania z atrakcji, jakie oferuje strzelnica. Goszczona w murach „Elektryka” młodzież miała również okazję skorzystać z warsztatów tanecznych oraz z przygotowanego poczęstunku.
Finałowe uroczystości zostały uświetnione obecnością znakomitych gości, jak Krystyna Skowrońska – posłanka na Sejm RP, która skierowała do młodzieży serdeczne słowa, a  na ręce Pani Dyrektor przekazała list gratulacyjny za przygotowanie jubileuszowej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”. Ponadto, swoją obecnością szkołę zaszczycili Adriana Miłoś - Zastępca Prezydenta Miasta Mielca oraz Grzegorz Piechota  - Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Mieleckiego, którzy wraz z Panią Dyrektor wręczyli nagrody laureatom i finalistom. Dla wszystkich zgromadzonych w auli szkolnej zagrał zespół muzyczny pod kierownictwem Macieja Fijałkowskiego w składzie: Krystian Baum z kl.1C  (gitara),  Kamil Kozioł z kl.1C  (perkusja), Wojciech Muniak z kl.1B  (trąbka), Damian Kulik z kl.1D  (wokal), Michał Dąbrowski z kl.3A (wokal) oraz zaprzyjaźnieni muzycy z Mieleckiej Orkiestry Dętej: Szymon Jakimowicz  (gitara) i Bartłomiej Dudzik  (gitara basowa). Zespół zaprezentował utwory grupy folkowej „ Stare Dobre Małżeństwo” oraz Zbigniewa Wodeckiego.
Na zakończenie konkursu nie zabrakło pamiątkowych fotografii, a przybyłych uczniów, opiekunów oraz gości pożegnała Pani Dyrektor ZS Lidia Gereło, dziękując wszystkim za wielkie zaangażowanie.
Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego czuje się zaszczycony obecnością uzdolnionej młodzieży wraz z opiekunami, znakomitych gości oraz przedstawicieli lokalnych mediów – Tygodnika Regionalnego Korso i Radia Leliwa.
Składamy wyrazy wdzięczności za uhonorowanie  święta techniki w naszej szkole.

 

 

                                                                                              Opracowała  Alicja Rajchel  

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2023 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.