Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

 

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Mielcu w Elektryku


            Śpiewanie kolęd i pastorałek jest bożonarodzeniową tradycją, dzięki której tworzymy jeszcze bardziej świąteczny klimat i która daje nam wszystkim dużo radości. Wydarzenie, które miało miejsce 15 grudnia 2022r. w Zespole Szkól im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu, to Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

             Celem Przeglądu było: krzewienie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, konfrontacja zespołów w duchu życzliwości i radości wspólnego muzykowania w środowisku lokalnym, ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, łączenie pokoleń przez wspólne śpiewanie oraz promowanie młodych talentów

            W Przeglądzie wzięli udział soliści, jak również zespoły, które oceniało jury w składzie: ks. Ciosek- proboszcz parafii pw. Ducha Św. w Mielcu. Katarzyna Dudzik- muzyk, wokalistka, Maciej Fijałkowski- nauczyciel muzyki, dyrygent, maestro, Emilia Żola- wiceprezes PTG Sokół, animator kultury, Elżbieta Bąk- wicedyrektor ZS Groszkowskiego, Oliwia Czekaj- przedstawiciel SU.

Po wysłuchaniu wszystkich zgłoszonych do konkursu jury przyznało następujące miejsca.

  Kategoria indywidualna:   

I miejsce- Aleksandra Myszka – V LO

II miejsce - Milena Ostrowska - V LO oraz Patrycja Rzeźnik - ZS    

III miejsce- Emilia Tabor - V LO

 Kategoria grupowa- zespoły:

I miejsce - Zespół wokalny ,, Elektryk” ZS im. J. Groszkowskiego

II miejsce - Nie przyznano                                         

III miejsce- Zespół wokalny ,,Ekonomik”.

            Przegląd miał bogaty i wyjątkowy repertuar, śpiewano nie tylko tradycyjne staropolskie kolędy, ale także pastorałki o tematyce świątecznej. Wykonawcy przykuwali uwagę pięknym wykonaniem, aranżacją utworów, grą na instrumentach, wizerunkiem scenicznym. Wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych kolęd i pastorałek sprawił wszystkim ogromną radość i pokazał, że mamy w naszym powiecie uzdolnienia muzycznie młodzież.

            Wydarzeniu towarzyszyła nieodłącznie miła i przyjazna atmosfera, która zawsze sprzyja wymianie doświadczeń artystycznych, integracji i współpracy. Wspólne śpiewanie kolęd oraz przedstawione w wykonaniu uczniów klasy I i II Jasełka, wprowadziły wszystkich obecnych w świąteczny klimat.

Za przygotowanie Przeglądu i Jasełek odpowiedzialne były Panie: Iwona Żola , Małgorzata Byrska oraz Lodarska Elżbieta

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w organizacji Przeglądu.  Zwycięzcom natomiast gratulujemy pięknych występów i życzymy wielu sukcesów w kształtowaniu swojej osobowość, rozwijaniu talentów i pomnażaniu osiągnięć nie tylko na niwie artystycznej.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2023 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.