Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

W dniu 16 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy, która jest nowością w ofercie ZS. im. prof. J. Groszkowskiego. Strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Umożliwia prowadzenie szkolenia strzeleckiego w zakresie podstawowym i zaawansowanym przy użyciu systemów symulacji laserowej broni. Działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość, kształtując i utrwalając prawidłowe nawyki strzeleckie w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej.

Na oficjalnym otwarciu obiektu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, wśród nich Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. Udział w wydarzeniu wzięli także: Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski, Dyrektor Wydziału Inwestycji, Nieruchomości i Gospodarki Nieruchomościami Bogdan Bieniek, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Grzegorz Piechota, Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Anna Adamczyk oraz przedstawiciele ZS im. Prof. Groszkowskiego – Dyrektor szkoły Lidia Gereło i nauczyciel przedmiotów zawodowych Marek Sypek, koordynator strzelnicy, opiekun klas OPW. W dniu otwarcia pracowni możliwości sprzętu zaprezentowali uczniowie klasy mundurowej - Oliwia Czekaj i Jakub Guła.

Budowa wirtualnej strzelnicy to koszt  180 tys. złotych, z czego 144 tys. złotych stanowił dotacja celowa pozyskana przez Powiat Mielecki w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie”. Pozostała część to wkład własny Powiatu Mieleckiego.

Jak powiedział Starosta Stanisław Lonczak: „Funkcjonowanie tej strzelnicy na pewno przyłoży się do rozwoju umiejętności i zainteresowań strzeleckich wśród uczniów klas wojskowych. Liczymy, że będzie również dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem „Elektryka” dla uczniów, którzy chcieliby związać swoją zawodową przyszłość ze służbami mundurowymi ".

 

Fot. Powiat mielecki

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2022 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.