Tradycyjnie 17 września, w dniu napaści sowieckiej Rosji na Polskę (Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił tę datę Światowym Dniem Sybiraka) na cmentarzu komunalnym w Mielcu odbyła się uroczystość upamiętniająca tragiczne losy polskich zesłańców i ich rodzin. Z powodu pandemii koronawirusa COVID – 19 i obowiązujących obostrzeń sanitarnych,  zrezygnowano z mszy św. w kaplicy.          Uroczystość w reżimie sanitarnym odbyła się pod Pomnikiem Sybiraków. Część słowno – muzyczną przygotowali uczniowie – kadeci klasy 4 A technikum elektronicznego o profilu wojskowym Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Podczas uroczystości delegacje szkół mieleckich i samorządowcy, pod symbolicznym pomnikiem, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Na zakończenie uroczystości jedna z nielicznych żyjących, mieleckich Sybiraczek podziękowała wszystkim obecnym za udział.  Specjalne podziękowania skierowała w stronę młodzieży.  Prosiła o pamięć dla ofiar agresji, okupacji sowieckiej, poległych, więzionych i zesłanych. Cześć ich pamięci!

 

                                                                                                                Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki.

Program słowno – muzyczny: uczniowie Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego.

Recytacja: Patryk Lonczak, Patrycja Machnik, Sylwia Magda, Ewa Ortyl.

Śpiew: Patrycja Rzeźnik.

Przygotowanie uczniów: Anna Bajor, Marta Borek, Roman Gruszecki.

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm