W dni 8 listopada 2019 r. uczniowie klasy II C oraz III B wraz z opiekunami  Lucyną Maryniak, Haliną Bednarz i Dorotą Targosz  odwiedzili  Muzeum Historii Regionalnej w Mielcu mieszczące się w Pałacu Oborskich. Celem zorganizowanego wyjścia było obejrzenie wystawy – II Wojna Światowa w Mielcu i okolicy. Dwa dni wcześniej wystawę zobaczyli również uczniowie kl. 4E pod opieką p. Marzeny Roczniak i p. Marty Stachury.

Wystawa ukazuje okres okupacji niemieckiej w regionie mieleckim oraz dzieje mielczan, między innymi tych, którzy służyli  w różnych formacjach wojskowych w latach 1939-1945.

Tamte dni młodzież  poznała poprzez pryzmat konkretnych postaci, np. aptekarza, więźnia obozu koncentracyjnego, żołnierza i Żyda. O okupacji mają przypominać również m.in. ogłoszenia i plakaty umieszczone na słupie ogłoszeniowym oraz postać oprawcy, kata miejscowej ludności, jednego z mieleckich gestapowców.

Oprócz licznych multimediów wystawie towarzyszy  film dokumentalny w reż. Marka Szczurka,  zawierający m.in. wspomnienia osób pamiętających czasy wojenne, który wyświetlany był w zaaranżowanym na jego potrzeby kinie. Oglądając go uczniowie dowiedzieli  się, m.in. o eksterminacji ludności żydowskiej, pracy we Flugzeugwerk Mielec (zakładach lotniczych), czy życiu podczas okupacji niemieckiej.

Młodzież otrzymała niezwykłą  lekcję historii, wystawa bowiem w bardzo ciekawy sposób i jednocześnie dostosowany do współczesnego, młodego odbiorcy, przekazuje wiadomości na temat  przeszłości miasta i jego okolic z czasów okupacji niemieckiej.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm