Akcja charytatywna pod hasłem „Jedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci potrzebny!”

W pierwszych dniach września Szkolne Koło Wolontariacko –Profilaktyczne „Pomocna dłoń” ogłosiło akcję charytatywną „I Ty możesz pomóc!” na rzecz pogorzelców z osiedla Borek w Mielcu. We wtorek 17 września akcję tę w naszej szkole połączono ze Świętem Jabłka - owocu kojarzonego w Polsce z jesienią, które oprócz tego, że posiada wiele zdrowotnych właściwości, jest też świetnym materiałem do przygotowania wspaniałych dań i deserów. Z tej okazji na korytarzu szkolnym zorganizowano charytatywny kiermasz wyrobów cukierniczych z jabłkiem w roli głównej.

Lekarze zalecają spożywać jedno jabłko dziennie, bo posiada  12 właściwości zdrowotnych i leczniczych. Jabłka są dobre np. dla łasuchów - bo hamują rozwój próchnicy albo dla palaczy stojących w pobliżu ulic.. - bo usuwają z organizmu toksyny i metale ciężkie. Jabłka zawierają witaminę Cwitaminę Kwitaminę B2witaminę B6witaminę Awitaminę Ewitaminę B1kwas foliowykwas pantotenowy, potas, mangan, żelazo, wapń, magnez, fosfor, miedź, polifenole, pektyny.

Klasy technikum hotelarskiego: 2D, 3D i 4D zachęcały do spożywania jabłek poprzez samodzielnie wykonane słodkie wypieki i zdrowy kompot. Dochód ze sprzedaży, w wysokości 130 zł,  został przeznaczony na zbiórkę dla naszych absolwentów Dominiki i Konrada M., których dom uległ zniszczeniu podczas pożaru.

Wszystkim, którzy wsparli tę akcję, przygotowaną przez panie: Zofię Fijałkowską, Agnieszkę Kusak i Iwonę Żolę bardzo dziękujemy! Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie, zarówno uczniów jak i nauczycieli.

 

Zapamiętaj: "Zdrowy jak jabłko, rumiany jak jabłko" – synonim zdrowia w języku polskim.

 

Tekst: Agnieszka Kusak

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm