30 stycznia br. minęła 71 rocznica śmierci Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel” i Konstantego Kędziora ps. ,,Dąb”. Ciała obu zamordowanych przez władze komunistyczne bohaterów skrycie zakopano na śmietniku Komendy Powiatowej MO w Mielcu przy ul. Kościuszki (zostały odnalezione w 1992 r. i pochowane na cmentarzu parafialnym w Mielcu). W miejscu pierwszego, haniebnego pochówku,  klasa 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z wychowawcą Romanem Gruszeckim, złożyła hołd pomordowanym bohaterom. Od kilku lat, tradycyjnie kadeci z Elektryka kultywują ich pamięć w tym miejscu.

Przeczytano życiorys Wojciecha Lisa (w okresie II wojny światowej dowodził oddziałem dywersyjnym Armii Krajowej w powiecie mieleckim),  a uczniowie-kadeci przy symbolicznym pomniku z napisem ,,kości nasze przeniesiono, tu pozostały serca i ciała” zapalili biało-czerwone znicze i minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanych Żołnierzy Wyklętych. Cześć i chwała bohaterom!

                                                                                                Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm