W grudniu, uczniowie Zespołu Szkół, wzięli udział w wewnętrznych eliminacjach do II Ogólnopolskiego Konkursu Tłumaczeniowego „Translation Master” zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące we Włocławku.  Zadaniem uczestników pierwszego etapu było przetłumaczenie trzech tekstów w ciągu 90 minut. Jeden z nich należało przełożyć z języka angielskiego na   polski.

W tym roku organizatorzy zaproponowali fragment powieści detektywistycznej  sir Arthura Conan Doyle’a  „Pies Baskerville’ów”. Dwa pozostałe teksty uczniowie tłumaczyli z języka polskiego na angielski. Były to fragmenty artykułów zaczerpniętych z „Polityki” oraz „Newsweeka”.  Do drugiego  etapu translatorskich zmagań zakwalifikowały się prace uczniów klasy 4D, Karoliny Prygi i Damiana Metlaka.   Oceniać je będzie  powołana przez organizatora  komisja konkursowa, w skład której wejdą specjaliści w zakresie tłumaczeń. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca lutego 2019 roku. Koordynatorem eliminacji wewnętrznych ogólnopolskiego konkursu tłumaczeniowego  była Magdalena Surdej.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm