Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego mieści się w zabytkowym budynku, który od ponad 100 lat figuruje na mapie regionu, będąc świadkiem wielu historycznych wydarzeń w historii miasta. Jak podają źródła*, 17 kwietnia 1932r., w ogrodzie szkolnym posadzono dąb pamiątkowy Marszałka Józefa Piłsudskiego. W 86. rocznicę tego wydarzenia, a jednocześnie w roku 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 17 kwietnia 2018r., w szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji.  Społeczność szkolna ZS upamiętniła również to wydarzenie pamiątkową tabliczką, która została ustawiona przy dębie 7 listopada 2018r. W szkole od wielu lat pielęgnuje się tradycje oraz historię miasta i regionu, ze szczególnym uwzględnieniem historii zabytkowego budynku, w którym znajduje się nasza szkoła.

* Nadwisłocze 2012, nr 4 (37), s.43

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm