W dniu 17 września  Związek Sybiraków w Mielcu, jak co roku przygotował obchody Dnia Sybiraka. Corocznie uroczystości obchodzone są na cmentarzu komunalnym. I tym razem rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną w kaplicy cmentarza, gdzie ks Janusz Paciorek z parafii Trójcy Przenajświętszej przypomniał tragiczne losy polskich zesłańców i ich rodzin. Później dalsze uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Sybiraków. Część artystyczną tradycyjnie przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego z klasą II A technikum elektronicznego o profilu wojskowym.

Delegacje szkół mieleckich, instytucji państwowych i samorządowcy pod pomnikiem złożyli wieńce i kwiaty. Lekcją żywej historii, na zakończenie uroczystości było wystąpienie jednej z nielicznych żyjących mieleckich Sybiraczek. Przypomniała swoje tragiczne, tułacze losy oraz podziękowała  wszystkim obecnym za pamięć i udział w obchodach.

                                                                                    Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

 

Program słowno - muzyczny: uczniowie Zespołu Szkół ,,Elektryk"
Prowadzący: Patrycja MACHNIK, Patryk LONCZAK.
Recytacja: Sylwia MAGDA, Maksymilian DUSZKIEWICZ.
Śpiew: Wiktoria MIKOŁAJCZYK, Weronika KIZIOR.
Obsługa techniczna: Kacper KOPERA.
Opracowanie i przygotowanie uczniów: pani Anna BAJOR i pani Marta BOREK.
Wychowawca klasy wojskowej: Roman GRUSZECKI.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 14 dni
   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm