Głównym celem współczesnej edukacji jest kształcenie osobowości ucznia, w tym jego pozytywnego stosunku do nauki. Rozbudzanie ciekawości świata, rozwijanie indywidualnych zdolności poznawczych oraz umiejętności uczestniczenia w życiu społecznym. Osiągnięciu tych celów służą właściwe metody nauczania, w tym nowatorski sposób organizowania zajęć lekcyjnych, jakim są metody aktywizujące, czyli metody zwiększające czynny udział uczniów w zajęciach dydaktycznych. Temu również służy ogólnopolski konkurs "Projekt z klasą", organizowany przez wydawnictwo Nowa Era, w którym uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają swoje pomysły na projekty edukacyjne i walczą o zdobycie grantów na ich realizację.

Udział w konkursie to prestiż dla nauczycieli, uczniów klasy i szkoły, a także możliwość zmierzenia się z najlepszymi drużynami z całego kraju, nauczenia się wielu nowych rzeczy i poczucia satysfakcji z realizacji celu. Jedna rzecz w konkursie „Projekt z klasą” pozostaje niezmienna:  apetyt na świetne pomysły! Poszukiwane i doceniane są ciekawe, oryginalne projekty o dowolnej tematyce, które w nietuzinkowy sposób są zaprezentowane i z radością potem realizowane.

W tym roku również Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego uczestniczył w konkursie „Projekt z klasą”. Nauczycielki Ewa Bożek oraz Dorota Kania – Pomykała przygotowały projekty edukacyjne : „Mielec -stąd nasz ród” oraz „ Opowieść o Jasiu marzycielu” . Pierwszy z projektów brał udział w ogólnopolskim głosowaniu na najlepszy projekt i otrzymał ponad 700 głosów. Był to najlepszy wynik w Mielcu, oraz jeden z lepszych w kraju. Gratulujemy zaangażowania w pracę z uczniami oraz nowatorskiego podejścia do nauczania w szkole.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 40 dni
   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm