Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych. Dzięki programowi Erasmus+ osoby uczące się zawodu mogą zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą oraz podwyższać swoje umiejętności językowe. Dzięki temu programowi uczniowie mogą podjąć staż w przedsiębiorstwie lub w placówce kształcenia zawodowego w innym kraju. Tego rodzaju doświadczenie ma im ułatwić przejście z etapu nauki do zatrudnienia. Program Erasmus+ stwarza też możliwość poznania za granicą nowych metod uczenia zawodu, podniesienia swoich kompetencji zawodowych, pedagogicznych oraz językowych jak również rozwijania trwałej współpracy między instytucjami kształcenia i szkolenia zawodowego z różnych krajów.

W dniu 12.01.2018 odbyły się w Warszawie Ogólnopolskie Dni Otwarte dotyczące programu Erasmus +. Minister Edukacji Narodowej była gościem Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+. W wydarzeniu, które odbyło się na PGE Narodowym w Warszawie uczestniczyło blisko 2 tys. osób zainteresowanych unijnymi programami edukacyjnymi. Podczas swojego wystąpienia szefowa MEN wskazała, że nauczyciele biorący udział w programie Erasmus + i wyjeżdżający za granicę, często wykorzystują w pracy zdobytą wiedzę i doświadczenie. Minister Anna Zalewska mówiła również o działaniach MEN na rzecz zmian w systemie szkolnictwa zawodowego. W trakcie Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego odbyły się sesje tematyczne poświęcone programowi Erasmus+ oraz innym programom międzynarodowym realizowanym przez Narodową Agencję. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość rozmowy z ekspertami z Narodowej Agencji, którzy odpowiadali na wszelkie pytania. W ramach wydarzenia po raz pierwszy odbyły się Targi Dobrych Praktyk. Była to dobra okazja, by poznać interesujące projekty realizowane przez beneficjentów, wymienić się doświadczeniami i zdobyć inspirację do nowych działań. Ponadto dla przyszłych i obecnych beneficjentów dostępne były punkty informacyjne, w których można było uzyskać informacje na tematy związane z edukacją. Również w naszej szkole staramy się wzbogacić ofertę edukacyjną poprzez organizację staży zawodowych w kształconych zawodach. Pani Ewa Bożek, która uczestniczyła w szkoleniu, wspólnie z innymi nauczycielami będzie składała wniosek o dofinansowanie 4 tygodniowych praktyk zawodowych w zawodach elektryk, elektronik oraz mechatronik.

   

   

Klasy mundurowe  

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3373837
   

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm