W dniach od 25 do 26 listopada 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się Festiwal „HAIR FAIR & BEAUTY FAIR a także integralna ich część, jaką były konkursy fryzjerskie o PUCHAR ŚLĄSKA oraz MISTRZOSTWA FRYZJESKIE – TOP CITY & YOUNG.   Niezmiennie od lat, Festiwal Hair Fair to ogromna oferta firm działających w branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Pasaż stoisk wystawienniczych z całym wachlarzem, od kosmetyków poprzez akcesoria i sprzęt fryzjerski, meble oraz branżowe wydawnictwa profesjonalne, gwarantował każdemu, nie tylko profesjonaliście, ale i uczniowi dokonanie atrakcyjnych zakupów i skorzystanie ze specjalnych promocji przygotowanych właśnie na targi.

            Tegoroczna edycja przebiegała  jak zwykle na bardzo wysokim poziomie a to za sprawą jasno błyszczących Gwiazd, które zaprezentowały swoje pokazy na festiwalowej scenie głównej. Scena w sobotę należała  do uczniów szkół fryzjerskich – gdzie w Paradzie Szkół młodzież zaprezentowała swoje osiągnięcia na deskach prawdziwej dużej sceny. Oprócz obfitującej w niecodzienne pokazy sceny głównej i edukacyjnej scenie technicznej, z prezentacjami fryzjerskimi, krok po kroku odwiedzający targi  mogli oglądać  zmagania konkursowe mistrzów i uczniów fryzjerstwa oraz uczestniczyć w wykładach prowadzonych w multimedialnych salach konferencyjnych. W ramach  panelu wykładowego opiekunowie uczestniczyli w konferencji kosmetycznej na temat „ Kompleksowe piękno, czyli idealne połączenia makijażu permanentnego  z zabiegami medycyny estetycznej” oraz wykładów fryzjerskich na temat „Cztery pory roku- harmonia barwna w pracy fryzjera”, „Pivot Point- technika planarna strzyżenia męskiego” i „Mistrzowskie strzyżenia, koloryzacje i upięcia Akademii Maniewski”

 Poza tradycyjnym już Pucharem Śląska rozegrane zostały także konkursy  dla doświadczonych  stylistów  oraz uczniów zawodu. Ponadto zaplanowano także mistrzostwa zdobienia paznokci i makijażu. Można było również zobaczyć nowości z branży fryzjersko - kosmetycznej, uczestniczyć w zabiegach proponowanych przez wystawców.

        Targi były doskonałą formą wzbogacania i doskonalenia wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na tym konkurencyjnym rynku. Wśród  odwiedzających targi byli miłośnicy fryzjerstwa, aktywni fryzjerzy styliści, artyści światowego formatu, mistrzowie, uczniowie fryzjerzy, miłośnicy branży oraz zainteresowani najnowszymi trendami mody fryzur i makijaży.  Naszą szkołę reprezentowała młodzież z klas Technikum Usług Fryzjerskich oraz Szkoły Zawodowej pod opieka nauczycieli: Iwony Żoli, Teresy Szczepańskiej, Marzeny Roczniak i Roberta Gancarczyka. Wyjazd finansowany był przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, które realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Mielec stawia na zawodowców". Projekt skierowany jest do szkół zawodowych i dotyczy poprawy jakości kształcenia oraz wsparcia kompetencji kluczowych.

           

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3192256
   

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2018 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm