W dniach 2.11-4.11.2017 doszło po raz kolejny do wizyty nauczycieli Ewy Bożek, Janusza Kotarby i Jana Wójcika z Zespołu Szkół im. prof. J.Groszkowskiego w partnerskiej  szkole w Elmshorn w Niemczech. Wizyta miała na celu ustalenie zasad przygotowywanego przez obydwie szkoły projektu unijnego Erasmus plus. Podczas trzydniowej wizyty w zaprzyjaźnionej szkołe w Elmshorn grupa nauczycieli pod przewodnictwem Ewy Bożek odbyła spotkania robocze związane z realizacją nowego projektu, przygotowywanego przez szkołę w Niemczech. W projekcie weźmie udział 5 państw z Uni Europejskiej, z Danii, Portugalii, Malty oraz z Polski, którą reprezentować będzie nasza szkoła. Projekt ma być realizowany w latach 2018 – 2020. Idea projektu ma służyć temu aby nasi uczniowie uczący się w różnych zawodach mogli przez 2 lata odbywać płatne praktyki zawodowe w państwach uczestniczących w projekcie. Wszystkie działania koordynowane były przez zespół projektowy, który podjął współpracę ze szkołą w Elmshorn już w 2012 roku. Owocem tej współpracy był wspólnie zrealizowany projekt praktyk zawodowych dla uczniów naszej szkoły, oraz liczne wzajemne wizyty nauczycieli i uczniów obu szkół. Bardzo ważnym punktem tej współpracy jest  sprzęt elektryczny i elektroniczny, który szkoła w Elmshorn nieodpłatnie przekazała naszej szkole. W roku  2016 w ramach współpracy z Berufliche Schule w Elmshorn nasza szkoła otrzymała wyposażenie do 2 klasopracowni technicznych. We wrześniu obecnego roku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Niemiec, którzy w ramach projektu wspólnie z naszymi nauczycielami  pracowali w pracowniach udostępnionych przez szkołę w Elmshorn. Wraz ze Zbigniewem Witkiem, dyrektorem Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego, goście spotkali się ze starostą Zbigniewem Tymułą, opowiedzieli o swoim systemie edukacji i wizji współpracy, jaką mogliby realizować w naszym powiecie. Tuż po spotkaniu ze starostą udali się do „Elektryka”, by tam poznać szczegółowe potrzeby naszych uczniów i nauczycieli. Należy również wspomnieć, że i tym razem goście z Niemiec przekazali nam sprzęt techniczny, który będzie mógł być wykorzystany na lekcjach z uczniami w naszej szkole. Nauczyciele naszej szkoły Ewa Bożek, Janusz Ktarba oraz Jan Wójcik w swoim czasie wolnym udali się na 3 dniową wizytę do Elmshorn, aby poznać nowego dyrektora szkoły w Elmshorn,  omówić dalsze etapy współpracy, a przede wszystkim przywieźć przekazany naszej szkole sprzęt techniczny. Wizyta została częściowo sfinansowana z funduszy Rady Rodziców. Środki na ten cel pozyskano dzięki zaangażowaniu Ewy Bożek i pana Janusza Kotarby, oraz znalezieniu przez nich sponsorów.

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3153852
   

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2018 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm