IX edycja ogólnopolska

             Turniej organizowany jest przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji, która jest jednostką organizacyjną Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Celem głównym turnieju jest przygotowanie młodzieży do podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu. Oprócz tego organizatorzy rozwijają zainteresowania uczniów w zakresie wiedzy o zawodach i poszukiwanych kwalifikacjach na rynku pracy. Wszystko to pomaga w doskonaleniu umiejętności samodzielnego pozyskiwania informacji na temat ścieżek edukacyjnych i zawodowych. Pozwala to również na podniesienie świadomości uczniów w zakresie podejmowania odpowiedzialnych i jak najbardziej trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu. Konkurs adresowany jest do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łączy w sobie wiedzę z podstaw przedsiębiorczości, podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej i geografii ekonomicznej. Pytania dotyczą też Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 grudnia 2016 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego i Kodeksu Pracy.

            W tegorocznej edycji po raz pierwszy wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Konkurs przeprowadzany jest on line, w określonym czasie i na rozwiązanie 50 zadań uczestnik ma tylko 30 minut. Liczy się nie tylko poprawność rozwiązania ale również czas jaki został przeznaczony na rozwiązanie zadań. W zmaganiach wzięło udział 300 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Mazur , Wiktoria Wiśniewska, Agnieszka Warzecha i Kacper Wanatowicz z klasy 4A oraz Anna Babula, Paulina Paterak, Magdalena Warzocha, Marlena Kliś i Patrycja Hyjek z klasy 4D. Najlepszy wynik uzyskała Marlena Kliś odpowiadając poprawnie na 33 z 50 pytań i ostatecznie uplasowała się na 41 miejscu wśród wszystkich uczestników. Jeden punkt mniej uzyskała Patrycja Hyjek, dało jej to 54 pozycję. Siedmioro uczestników znalazło się w pierwszej setce.

Opiekunem uczniów była Marzanna Mazur - Witek.

   

Kalendarz  Dzisiaj jest: 
Wtorek

21 Listopada 2017
Światowy Dzień Życzliwości

Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta, Albertyna,
Janusz, Konrad, Konrada,
Maria, Piotr, Regina, Rena,
Rufus, Twardosław, Wiesław

Słońce
(dla miasta MIELEC)

wschód: 7:59
zachód: 16:40
Dzień trwa:
8 godz. 41 min.

Do końca roku:
41 dni
Zodiak: Skorpion

Cytat na dziś:
Miłość jest córką wiedzy.
Im głębsze poznanie, tym
gorętsze ukochanie.
   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
2683650
   

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2017 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie(małpa)interia.eu
Aktualności: zwitek57(małpa)gmail.com