Aktualności
Szkoła Międzypokoleniowa – Warsztaty dla Seniorów
W dniach 03, 04 oraz 10 lutego odbyły się warsztaty w ramach projektu „Szkoła międzypokoleniowa”, mające na celu rozwój kompetencji cyfrowych seniorów oraz promowanie współpracy międzypokoleniowej. Zajęcia prowadzone były przez uczniów z klas 3B, 3F, 2A, 3A i 3E, a całość koordynowała mgr inż. Alicja Bednarczyk.
W warsztatach wzięło udział 10 seniorów i 11 uczniów, którzy wspólnie uczyli się obsługi technologii, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz rozwiązywania problemów online. Podczas zajęć seniorzy poznali m.in. zakładanie kont e-mail, instalowanie komunikatorów, podstawy bezpieczeństwa w sieci, a także jak unikać oszustw internetowych.
Projekt „Szkoła międzypokoleniowa” stanowił doskonałą okazję do integracji młodszych i starszych pokoleń, rozwijając umiejętności cyfrowe oraz budując więzi międzypokoleniowe.
Projekt „Gotowi na sukces”
W dniu 19 marca 2025 r. uczniowie klasy 5C z wychowawczynią p. Małgorzatą Wydrzyńską odwiedzili Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec.
Wzięli oni udział w programie "Gotowi na sukces", który ma za zadanie przygotować maturzystów do wejścia na rynek pracy i pokazać jak aktywnie szukać pierwszej pracy,
przygotować profesjonalne CV i jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.
W tym ostatnim bardzo pomogli pracownicy działów HR mieleckich przedsiębiorców – przeprowadzili oni z uczniami testowe rozmowy kwalifikacyjne, ocenili ich CV i dali cenne uwagi, jak uczniowie mogą poprawić swoje szanse na rynku pracy.
W drugiej części spotkania uczniowie wzięli też udział w warsztacie "Pokaż mi swoje CV, a powiem Ci kim jesteś".
Profilaktyka uzależnień
W dniach 3-14 marca 2025 r. pani pedagog Agnieszka Wyzga, przeprowadziła w naszej szkole szereg zajęć z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli, wypożyczonych dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Mielcu. W zajęciach, w sumie wzięło udział 167 uczniów z 10 klas. Mieli oni możliwość założenia specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu i po spożyciu narkotyków. Okazało się, że założenie alkogogli, narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu oraz widzenia kolorów. Ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też będąc pod wpływem narkotyków i na pewno były dla wszystkich przestrogą oraz cenną lekcją.
Wizyta w Warszawie - Szkolne Koło Ekologa
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród 10 najlepszych zespołów, które mogły zaprezentować się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Uczniowie klasy IIIB i IIID zaprezentowali swój projekt „Nasza ulica, Nasza Europa. Chrońmy przyrodę dla przyszłości”. Do udziału zgłosiło się ponad 700 zespołów spośród, których wyłoniono 10 najlepszych. W realizacji projektu wspierało nas Nadleśnictwo Tuszyma wraz z leśnikiem panem Łukaszem Szatanem. Każda z grup miała 15 minut na prezentację i omówienie swojego projektu. Uczniowie naszej szkoły przedstawili zagrożenia związane z bioróżnorodnością i jej ochroną wynikającą z działań propagowanych przez Unię Europejską Agenda 2030. Zaprezentowano obszary objęte ochroną w naszej okolicy - Bagno Przecławskie i Hodowlę Konika Polskiego. Wizyta w stolicy była dla uczestników projektu dużym przeżyciem, dającą możliwości zaprezentowania się i pozyskania nowych doświadczeń.
W projekcie wzięli udział;
Justyna Cichoń, Dagmara Dragan, Julia Furdyna z klasy IIID oraz Leon Kwiatkowski i Oliwier Daniel z klasy IIIB. Koordynatorkami projektu były panie: Ewa Bożek oraz Beata Gruszecka.
ELIMINACJE OKRĘGOWE OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
6 marca br. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego – finaliści Etapu Szkolnego – Paweł Dźwięga, Karol Bator, Mikołaj Witek (kl. 5C) i Alan Dudek (kl. 4A) - wzięli udział w Eliminacjach Okręgowych XX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości – jednej z największych Olimpiad przedmiotowych w Polsce, organizowanej przez pięć największych uczelni ekonomicznych.
Zawody Okręgowe odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Każdego roku zgłasza się do niej ponad kilkanaście tysięcy uczniów z blisko tysiąca szkół. Cieszymy się, że reprezentanci Elektryka - przedstawiciele jednej z trzech mieleckich szkól wytypowanych do udziału w Eliminacjach Okręgowych, znaleźli się w gronie najlepszych uczniów z całej Polski.
Po zakończeniu okręgowego etapu olimpiady, uczestnicy wzięli udział w wykładzie prezentującym Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, historię placówki, ofertę edukacyjną i system rekrutacji. Opiekunem młodzieży podczas wizyty w Krakowie była p. Ewa Bożek.
Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!