Aktualności
Nasza szkoła bierze udział w konkursie EUROSCOLA 2025!!!
Dołącz do Czytaj PL - największej akcji promującej czytelnictwo w Polsce!
Darmowy dostęp do 18 bestsellerów - audiobooków i ebooków - do końca listopada 2024r.
Wystarczy pobrać aplikację Woblink i zeskanować kod QR z plakatu.
Szukajcie plakatów na korytarzach szkolnych !
Katarzyna Szostek wyróżniona Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 31 października 2024 r. w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, miało miejsce uroczyste przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2024/25. Podczas uroczystości głos zabrały: Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas – Hul oraz Podkarpacka Kurator Oświaty Dorota Nowak -Maluchnik, które wręczyły wyróżnionym uczniom pamiątkowe dyplomy.
Miło nam poinformować, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2024/25 otrzymała Katarzyna Szostek – uczennica klasy 4B w naszej szkole! Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„BohaterON” w naszej szkole
Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „BohaterON” – włącz historię. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich oraz przybliżenie młodym pokoleniom historii jednego z największych powstań w dziejach świata.
W tegorocznej edycji „BohaterON i Młode Głowy” młodzież mogła poznać różne historie z powstania warszawskiego w 1944 r., posłuchać wspomnień powstańców o ich wojennej młodości czy uczestniczyć w lekcji „Powstańcza oda do młodych”. W lekcji wzięli udział uczniowie klas : I A, II A, II K, III D. Koordynatorami akcji są panie: Anna Bajor i Marta Borek. W ramach tej kampanii młodzież będzie uczestniczyć w projekcji filmu o powstaniu w mieleckim Multikinie.
Pamiętamy…
„ Dla tych
którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze
kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
pod cmentarnym murem
i niebo jesienne
u góry…”
Danuta Gellnerowa - Dla tych, którzy odeszli
Miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych, to czas kiedy odzywają się wspomnienia o tych, którzy odeszli..
W naszej społeczności pamiętamy o Nauczycielach, Pracownikach i Uczniach, którzy przez lata byli związani ze szkołą. Pozostawili po sobie trwały ślad i wiele wspomnień. Byli naszymi mistrzami, współpracownikami i przyjaciółmi. Na ich grobach zapalimy znicze – dowód naszej pamięci.
W dniu 29 października 2024 r. kadeci naszej szkoły wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego, zapalili znicze pamięci na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników, którzy spoczywają na cmentarzu komunalnym w Mielcu. Kadeci z klasy II A, pod opieką wychowawcy, zadbali o pomnik ZiW, zapalili znicze pamięci również pod pomnikiem Armii Krajowej.
Uczniowie Elektryka po raz kolejny w Czechach w ramach programu FERS/ERASMUS+
Kolejna grupa 15 uczniów z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu odbyła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Czechach w terminie od 29 września do 26 października 2024 roku. Uczniowie pracowali w hotelach i zakładach fryzjerskich w Ostravie. Praktyki te były możliwe dzięki współpracy Zespołu Szkół z instytucją partnerską w Czechach, w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), realizowanego na zasadach ERASMUS+.
Adresatami projektu byli uczniowie technikum usług fryzjerskich oraz technikum hotelarstwa. Uczestnictwo w projekcie było całkowicie bezpłatne. Uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu otrzymali wsparcie w postaci bezpłatnego transportu, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia. Dodatkowo każdy z nich otrzymał kieszonkowe na czas pobytu.
Dzięki odbytym praktykom uczniowie mieli okazję poznać europejskie warunki oraz kulturę pracy, zdobywając nowe doświadczenia zawodowe w międzynarodowym środowisku. Ponadto pogłębili wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole. Oficjalnym językiem projektu był język angielski. Uczniowie mieli również zapewniony zorganizowany program kulturowy, który pozwolił im nie tylko odpocząć, ale także odkryć bogactwo kultury i atrakcji turystycznych regionu.
Po powrocie uczestnicy wykazali duże zadowolenie z pobytu i bardzo wysoko ocenili odbyte praktyki zawodowe w Czechach. Czeska strona partnerska również doceniła zaangażowanie uczniów, czego efektem były bardzo wysokie oceny za odbyty staż.
Projekt FERS, realizowany na zasadach ERASMUS+, obejmował miesięczne staże dla 30 uczniów w dwóch etapach: luty/marzec 2024 oraz październik 2024. Koordynatorem realizacji projektu jest nauczyciel Paweł Rzeźnik.
Dyrekcja szkoły nieustannie podejmuje działania na rzecz realizacji różnych form współpracy międzynarodowej, stanowiącej doskonałą przygodę zawodową i życiową dla młodych ludzi.