Szkoła okiem kamery

   

„ Jak 81- lat Centralnego Okręgu Przemysłowego wpłynęło na sukces 100- letniej niepodległej Polski?”

Uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją wiedzę w zakresie przeobrażeń gospodarczych w 20-leciu międzywojennym w Polsce. Liczyła się znajomość zagadnień z okresu powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego i jego czołowego przedstawiciela Eugeniusza Kwiatkowskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Paweł Łaz z klasy 2 E, Jan Jeż z klasy 1 C i Karol Wypasek z klasy 2C. Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

       W dniu 09.10.2018r. w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbył się etap szklony VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii’ organizowanego przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze Warto”. Patronat nad konkursem sprawują Władysław Ortyl-Marszałek Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty a partnerem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. W dyktandzie wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki uzyskali: Węglarz Martyna-  kl. II D,  Adamczyk Marcin -kl . IV B, Misina Dominik- kl. IV C, Drzymała Szymon- kl. IV B, Brzycki Bartosz kl. III C, Tomczyk Klaudia –kl. III M, Rybak Robert kl. II C, Światowiec Wiktoria- kl. II B, Mysor Stanisław- kl. I A, Graniczka Seweryn –kl. IV B, Ciemięga Jakub – kl. I E. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorami konkursu byli p. Halina  Bednarz i p. Marta Stachura. Dyktando to wpisało się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

                                                                                             Opr. Marta Stachura

Rok 2018 jest wyjątkowy ze względu na stulecie niepodległości Polski. Wszyscy starają się go przeżyć godnie i każdy na swój sposób. Warto w gronie rodzinnym prowadzić rozmowy na tematy: jak udało się odbudować Polskę, co dla każdego znaczy suwerenność, jakie wartości ważne były dla rodziców czy dziadków, a jakie są ważne dla nas?

Do projektu prowadzonego przez CEO z Warszawy przyłączył się również Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. W dniu 5 października 2018 roku w Krakowie odbyło się spotkanie szkoleniowe prowadzone przez liderów CEO z Warszawy:  Barbarę Rostek i Tomasza Piątka.

        W dniu 26 września 2018r. , na stadionie „GRYF” odbył się  Miting Niepodległościowy, zorganizowany przez ZST w Mielcu w ramach ogólnopolskiego programu „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski”.

W związku z 100- leciem odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczynamy cotygodniową audycję pt” Drogi do wolności.” Chcemy przybliżyć Wam drogi Polaków do 11 listopada i wskrzeszenia Polski po 123 latach zaborów.

Co tydzień do  Narodowego Święta Niepodległości  będziemy prezentować Wam krótkie kroniki historyczne.

 

Filmowa lekcja historii dla uczniów Elektryka

        W dniu 18 września 2018r. młodzież ZS im. prof. J. Groszkowskiego wzięła udział w projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który wyświetlono dla nas w kinie Galaktyka.

        „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który  powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostką – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.