Szkoła okiem kamery

   

W grudniu 2017r. nasza szkoła zakończyła realizację projektu – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020.  Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. 

Celem tego programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).

W dniu 22 listopada 2017r. uczniowie klasy 2D, pod opieką p. Anny Bajor i p. Doroty Targosz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu. Tematem zajęć była historia mieleckich Żydów oraz losy Polaków ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej. Wykład dla młodzieży wygłosił pan Józef Witek - historyk, regionalista, animator kultury, wielki miłośnik rodzinnego miasta i regionu oraz autor m. in. czterotomowej „Encyklopedii miasta Mielca”.


            W dniu 27.10.2017r., w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Językach Obcych, który zorganizowano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniów zgłoszonych do konkursu oceniało jury w składzie: pani Ewa Bożek, pani Lucyna Rybak i pani Dorota Targosz. Przy ocenie uczestników konkursu brano pod uwagę akcent, wymowę, intonację i ogólne wrażenie artystyczne.  

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bibliotece szkolnej są już dostępne pierwsze nowości wydawnicze, zakupione w ramach NPRCz. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do wypożyczenia książek na okres wakacji.

W dniu 15.05.2017r., podczas Festynu Zdrowia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście utworzyli żywy napis, inaugurując tym samym przystąpienie szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wszystkim nauczycielom i uczniom, a także zaproszonym gościom dziękujemy za zaangażowanie w akcję! Szczególne podziękowania należą się: pani Agnieszce Kusak, klasie 2b z wychowawczynią - panią Ewą Bożek, a także uczennicom kl. 2d: Aleksandrze Kania i Karolinie Ryś, Patrykowi Boczoń z kl. 3a oraz uczniom kl. 1c - Piotrowi Wrażeń i Jakubowi Jagoda.

Przystępujemy do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

Nasza szkoła otrzymała dotację docelową w kwocie 15 tyś. złotych na zakup nowości wydawniczych ( książek niebędących podręcznikami i książkami naukowymi) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa i zakup nowości wydawniczych.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zasoby naszej biblioteki szkolnej! Nauczyciele i uczniowie, którzy nie wzięli udział w sondażu, prowadzonym na lekcjach wychowawczych, mogą  wrzucać swoje propozycje tytułów książek do skrzynki życzeń czytelniczych, która stoi w bibliotece. Propozycje można również zgłaszać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w na szkolnym Facebooku.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.