Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

"W związku z rozporządzeniem MEN z dnia 11.03.2020 r. w sprawie zawieszenia zajęć w szkołach i innych placówkach oświatowych informujemy, że planowany pierwotnie na 21. marca II etap i finał Konkursu Wiedzy Technicznej "Elektro-Tech" zostaje przesunięty. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić nowego terminu realizacji konkursu - będzie on zależny od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju i dalszych rozporządzeń Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszelkie zmiany i nowe ustalenia będą na bieżąco zamieszczane na stronie konkursu."

VIII EDYCJAZapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu Powiatu Mieleckiego do udziału w VIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”.

Celem konkursu jest:

  • rozwijanie zainteresowań zagadnieniami z zakresu techniki,
  • inspirowanie i zachęcanie do ciągłego pogłębiania wiedzy technicznej,
  • propagowanie nowoczesnych osiągnięć techniki,
  • wyłonienie najbardziej utalentowanych uczniów naszego powiatu.

 

 

I etap - 05.02.2020 r. w Twojej szkole

 

II i III etap - 21.03.2020 r. w ELEKTRYKU

 

 

Laureaci i Finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów Konkursu.

Przyjmowanie zgłoszeń od szkół biorących udział w Konkursie w terminie do 10.01.2020 r.

Zapraszamy, zgłoś się, sprawdź co potrafisz. Warto!

 

 

 

 

9 marca br. aula Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu wypełniła się uzdolnioną technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego. To wyjątkowi  uczniowie, którzy zostali wyłonieni  spośród 202 uczestników pierwszego etapu Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech” , jaki odbył się 23 stycznia br. w piętnastu szkołach miasta oraz powiatu mieleckiego.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się 45 uczniów, którzy wraz z opiekunami zaszczycili swoją obecnością mury „elektryka”.

 

Już 9 marca 2019r. mury „Elektryka” wypełnią się uzdolnioną  technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego. Rywalizować będą o atrakcyjne nagrody, jakie corocznie zapewniają hojni sponsorzy Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”. Konkurs od siedmiu lat cieszy się ogromną popularnością i przyciąga tłumy uczestników. Do pierwszego etapu, jaki został przeprowadzony 23 stycznia br., przystąpiło 75 gimnazjalistów oraz 127 uczniów szkół podstawowych, w 15 macierzystych placówkach z Mielca i okolic. Spośród 202 uczestników szkolnego etapu konkursu wyłoniono 45 finalistów, którzy w dniu 9 marca zawalczą o tytuł  laureata oraz cenne nagrody. Ciekawa forma konkursu przewiduje nie tylko rozwiązywanie testu  z zakresu przedmiotów ścisłych i technicznych, ale również wykonanie zadań praktycznych dotyczących montażu i uruchomienia układu elektronicznego.

„Elektro-Tech” to obecna nazwa Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej, wcześniejszego „Gimtechu”, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. W tym roku został on skierowany nie tylko do gimnazjalistów, ale także do uzdolnionych technicznie uczniów klas siódmych szkół podstawowych.

Tradycyjnie pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w lutym w macierzystych szkołach i wzięło w nim udział 148 uczniów. Finałowe zmagania miały miejsce w murach Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w dniu 10 marca 2018 r. Uczestniczyło w nich 40 uczniów reprezentujących 14 szkół z miasta oraz powiatu. Przybyłą wraz z opiekunami młodzież przywitał Dyrektor ZS, pan Zbigniew Witek, który poprowadził szóstą już edycję konkursu.

Wiedza i umiejętności praktyczne – takimi talentami musieli wykazać się finaliści „Gimtechu” - Konkursu Wiedzy Technicznej, od kilku lat organizowanego w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego, pana Zbigniewa Tymuły.

Techniczne zmagania miały miejsce w sobotę 11 marca i uczestniczyło w nich 44 uczniów reprezentujących jedenaście gimnazjów z miasta oraz powiatu. Przybyłych gimnazjalistów i ich opiekunów, w murach „Elektryka” przywitał Dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Witek, który poprowadził piątą edycję konkursu Gimtech.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.