Szkoła okiem kamery

   

    

 

Mam na imię Izabela i mam 15 lat. Jestem uczennicą  1 klasy technikum o profilu technik stylista w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Moją pasją jest rysowanie, którym zainteresowałam się w 2018 roku. Prace wykonuję głównie  ołówkami, czasem kredkami. Często rysuję  ludzi i udoskonalam swoje prace nowymi technikami oraz nowymi sposobami na ich tworzenie. Na początku moi „rysowani ludzie” przypominali bardziej postacie w anime z kiepską kreską. Poza tym, na początku  rysowałam tylko dla zabawy  lecz po jakimś czasie chciałam bardziej udoskonalać  swoje prace oraz nie tworzyć je ciągle w ten sam sposób. Szukałam wiele poradników na YouTube, z których chciałam się dowiedzieć  jak rysować oczy czy twarz. Próbowałam też rysować bardziej realne  postacie i ułatwiać sobie proces twórczy różnymi sposobami. Dalej jestem w trakcie udoskonalania swojej techniki i wiem,  że przede mną jeszcze wiele lat uczenia się. Mam nadzieje, że  kiedyś narysuję  niemalże  idealną, realną postać. Nauczycielka języka angielskiego – pani Natalia Trela, która promuje talenty uczniów  w naszej szkole,  zachęciła  mnie  do podzielenia się z innymi swoją twórczością. Więc się dzielę …

„Mam na imię Emilia. Mam 15 lat i jestem  uczennicą klasy IF w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Uczę się zawodu technik-fryzjer. Zostałam zauważona przez panią  Lubomirę Trelę - moją nauczycielkę języka angielskiego. Mój talent krawiecki wykorzystuję w swojej pasji „cosplay”.

 Cosplay to jest rodzaj hobby artystycznego. Interesuję się cosplay-em od prawie 3 lat, lecz szyć zaczęłam około roku temu. Moja nauczycielka przekonała mnie do tego, żebym podzieliła się  swymi zdolnościami i zainteresowaniami z innymi.

Zapraszam do obejrzenia większej ilości moich prac na moim instagramie  arigat0o.cosplay”.

Nazywam się Karol Puzio i mam 17 lat. Jestem uczniem 2 klasy technikum o profilu elektryk w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Lubię tworzyć - malować i rysować ale zwykle się tym nie chwalę, tym bardziej, że moje prace w dzieciństwie nie były specjalnie doceniane. Było to dla mnie naprawdę trudne. Mimo to nie poddawałem się i chciałem dalej rozwijać swoje umiejętności. Właściwie malowanie oraz szkicowanie zostało moim cichym hobby. Narzędziami, dzięki którym tworzę są: farby olejne, farby akrylowe, ołówki, pędzle oraz podobrazia czy płyty malarskie z różnych materiałów. Całkiem niedawno, mniej więcej od 2021 roku zacząłem uczyć się malować farbami olejnymi, które stały się moimi ulubionymi. Interesuję się również rzeźbieniem i szyciem, udoskonalając swoją technikę podczas ćwiczeń. Staram się, mimo braku wolnego czasu poświęcać wolne chwile na szkicowanie i nowe projekty obrazów. Moim planem jest dalej rozwijać się w tym kierunku. Dziękuję swojej nauczycielce - Pani Treli za docenienie moich nieodkrytych prac i możliwość pokazania ich innym.”

 

          Nazywam się Patryk i mam 17 lat. Jestem uczniem 2 klasy technikum o profilu fryzjerskim w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Odkąd pamiętam, kochałem rysować. Już w czasach przedszkolnych byłem chwalony za moje dziecięce prace,  co motywowało mnie do dalszego rysowania. Jednak moja prawdziwa przygoda z nauką rysunku zaczęła się  kiedy miałem 12 lat. Dzięki różnym internetowym grupom zacząłem rysować na poważnie. To ludzie w komentarzach mówili mi, co jest dobrze, a co źle i to bardzo przyczyniło się do rozwoju moich umiejętności artystycznych.  Zdarzało się, że rysowałem na zamówienie dla youtuberów lub dla  ludzi, z którymi miałem kontakt osobisty lub internetowy. Moja nauczycielka podstaw przedsiębiorczości – pani Natalia Trela, która promuje talenty uczniów  w naszej szkole,  zachęciła  mnie  do podzielenia się z innymi swoją twórczością.

           Zawsze najbardziej lubiłem rysować moje ulubione postacie z bajek, gier, filmów, seriali, w szczególności anime. Do dziś tak pozostało. Wybór postaci, które rysuję jest związany z tym, co aktualnie czuję. Ja oddaję  im swoje emocje, dobierając je tak, aby zgadzały się z charakterem postaci, którą rysuję. Proces tworzenia  sprawia mi wiele radości, a gotowe prace są dla mnie ogromną satysfakcją. Narzędzia, z których korzystam to ołówki, długopisy, kredki, pastele, a czasem węgle. 

          Nie wyobrażam sobie życia bez mojej pasji, ponieważ poprzez rysowanie mogę wyrażać i ukazywać siebie oraz swoje emocje, co jest dla mnie, jako osoby dość nieśmiałej, bardzo ważne. 

Magda o swojej pasji

Mam na imię Magda. Mam 19 lat i jestem uczennicą klasy 3D technikum o profilu hotelarskim w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Moją największą pasją jest rysowanie i malowanie. W dzieciństwie chodziłam na zajęcia plastyczne. Chętnie brałam udział w różnych konkursach plastycznych, dzięki którym udawało mi się wygrywać nagrody. Dwa lata temu zajęłam III miejsce w konkursie na "100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Od października 2020 roku zaczęłam uczyć się nowych technik rysowania. Najbardziej lubię rysować portrety osób znanych, sprawia mi to ogromną satysfakcję. Każdą wolną chwile poświęcam szkicowaniu. Planuję dalej rozwijać się w tym kierunku. Dziękuję swojej wychowawczyni Pani Treli za docenienie moich prac i możliwość pokazania ich innym.

Na imię mam Estella. Mam 18 lat. Jestem uczennicą klasy 2Mg o profilu fryzjerskim w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. W dzieciństwie rysowanie było czynnością, która wypełniała mój wolny czas. Dopiero po docenieniu mojego talentu, stała się ona pasją, która poprowadziła mnie do wielu konkursów plastycznych. M.in. dwa lata temu wzięłam udział w konkursie architektonicznym ,,100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Zajęłam w nim drugie miejsce. Po gimnazjum miałam możliwość starania się o przyjęcie do Liceum Plastycznego w Rzeszowie. Jednak większą pasją okazała się muzyka. Uczęszczając do szkoły w Rzeszowie, musiałabym zrezygnować ze szkoły muzycznej pierwszego i drugiego stopnia im. Mieczysława Karłowicza  w Mielcu,  do której uczęszczam do dziś. Uwielbiam rysować rzeczy, na które ludzie nie zwracają uwagi. Krajobrazy i portrety malowano już wiele razy, a rzeczy typu: ludzkie serce czy najzwyklejsze nożyczki, dla mnie są równie ciekawym motywem plastycznym .

Jeśli chodzi o moją technikę, to na początku wykonuję  niewielki szkic proporcji, następnie długopisem rysuję  kontur, nadaję kolor kredkami, a na końcu cieniuję. Większość ludzi się zastanawia dlaczego moje prace są wykonywane długopisem, a ja tylko odpowiadam, że ta technika mi odpowiada  i w niej odnajduję się najlepiej. Bardzo dziękuje Pani Treli za docenienie mojego talentu i możliwość podzielenia się z innymi moimi pracami.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.