Szkoła okiem kamery

   

"Groszek EkoFit"

Logo

Grupa powstała w marcu 2013 i zrzesza uczniów Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, którzy promują zdrowy styl życia, czyli racjonalne i ekologiczne odżywianie oraz dostosowaną do wieku aktywność ruchową. Wg Pola Lalonda największy wpływ na kształtowanie naszego zdrowia, aż 53 % , ma STYL ŻYCIA. Staramy się przekazać zalety takiego stylu, którego wdrażanie przynosi korzyści zdrowotne, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne. Na terenie Mielca i powiatu mieleckiego prowadzimy warsztaty dla szkół i przedszkoli, które nas zapraszają do współpracy. Odbywają się one w siedzibie Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego oraz w placówkach, które chcą z nami współpracować. Warsztaty obejmują zajęcia z carvingu, zumby, aerobiku, stepu, hip hopu, sporządzania ekologicznych i zdrowych potraw. Warsztaty są naszym bezpłatnym narzędziem w kształtowaniu służących zdrowiu nawyków i można zaproponować ich tematykę np. świąteczną, okolicznościową.

CZEKAMY NA WAS

W ramach wzniosłego przedmiotu- przygotowywanie i podawanie śniadań - przygotowaliśmy propozycję do śniadań hotelowych z wykorzystaniem mąki z samopszy - ekologicznego zboża pradawnego. W ramach powtórki z metod obsługi w praktyce- młodzież technikum hotelarskiego wybrała tą najbardziej elegancką i widowiskową- angielską.  Pracą wielu rąk (każdy miał zadanie) wykonali ekologiczne crepes suzette z ekologiczną herbatką.

W warsztatach prowadzonych w ubiegłym roku szkolnym 2017/2018 wzięło udział łącznie 675 dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z powiatu mieleckiego. Do dziś liczba oglądnięć naszego Groszka EkoFit- a to 44 815 razy. Dziękujemy. W tym roku szkolnym, na naszych gości czeka nowy, szerszy program obejmujący również doradztwo zawodowe dla klas 3 gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych. Zapraszamy

"Wypasione warsztaty" w SP Nr 11 w Mielcu.

      Vital-Groszek – grupa promująca zdrowe odżywianie w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu pod opieką nauczycielek gastronomii Magdaleny Winiarz i Agnieszki Kusak przygotowała zdrowe warsztaty na najmłodszych.

z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Jeżyk”

      W dniu 3 lutego przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Jeżyk” oraz podopieczni Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Wczesnego Wspomagania Rozwoju wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach kulinarnych z carvingu .

       Wspominanie wakacji i planowanie następnych to często tematy kończącego się Starego Roku. Co prawda nie przy wigilijnym stole, ale również magicznym, dzieciaki tworzyły własnymi rączkami cudeńka. "Przedszkolne zuchy" - grupa VI (PM Nr 8), były czarująco cudowne, co mogą potwierdzić doświadczeni uczniowie klasy 2E.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.