Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

      19 września o godz. 12.00 w Muzeum Miasta Jaworzna odbyła  się gala wieńcząca czwartą edycję Krajowego Konkursu Energetycznego, który w tym roku przebiegał pod hasłem: Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa. Autorką konkursu i jego koordynatorką jest dr Halina Rechul, natomiast organizatorem Muzeum Miasta Jaworzna, gminy z wieloletnimi tradycjami energetycznymi. Nadzór merytoryczny nad konkursem, jak i przewodnictwo w Jury ma prof. zw. dr hab. inż. Jacek Malko z Politechniki Wrocławskiej.

      Można powiedzieć, że tak brzmiało hasło spotkania w ramach Europejskich Słonecznych Dni w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Te i inne piosenki ze Słońcem w tytule lub treści prezentował nam zespół muzyczny "Elektro", w składzie: Wioletta Ciepły i Marcin Tęczar - śpiew, Karol Wróbel i Bartek Karczmarczyk - gitara, Dawid Kilian - perkusja i Tomek Muciek - klawisze. W ramach spotkania uczniowie klasy 2a, Kamil Gacek i Piotr Styczeń zaprezentowali multimedialnie "Project Desertec".

      Miło jest nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu "Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny" nasza szkoła zdobyła drugie miejsce. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem konkursu jest przygotowanie i przeprowadzenie przez szkoły, Kluby, przedszkola, organizacje lokalnych aktywności (np. happeningów, przemarszów, lekcji otwartych itp.) adresowanych do własnych uczniów i lokalnych społeczności. Fundacja doceniła zorganizowany przez uczniów klas 3f, 2f, 2b i 2e happening, oraz plakaty wykonane przez uczniów klasy 1d. Podkreślić należy również zaangażowanie w przygotowanie materiałów graficznych przez uczennice klasy 2f  Angelikę Kolbusz i Katarzynę Szeligę. W tym roku tematem głównym był rozwój zrównoważony i odnawialne źródła energii. Działania uczniów opieką objęły: Marzanna Mazur - Witek, Iwona Żola, Teresa Szczepańska, Elżbieta Bąk, Ewelina Jaroń i Magdalena Surdej. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.


Europejskie Słoneczne Dni po raz drugi w Polsce!

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych  w Polsce płaci niższe rachunki za paliwa i energię tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Zaczyna przybywać też  tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek do sieci stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.      Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego już po raz drugi przyłączył się do akcji "Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny", organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna edycja promuje rozwój zrównoważony oraz poszanowanie energii.
Rok 2012 jest Międzynarodowym Rokiem Poszanowania Energii.
 


            W dniu 24 lutego na Auli szkolnej odbyło się spotkanie "Ekologia dla Każdego". Na program spotkania składały się: projekcja filmu uczestniczącego w ogólnopolskim konkursie "Śmiecimy" Fundacji ProTerra, prezentacje multimedialne, konkurs ekologiczny i pokaz ekomody. W konkursie ekologicznym zwyciężyli uczniowie klasy 2c Kamil Kopacz i Wojtek Boroń. Miejsce drugie zajęli Karol Ćwięka i Kamil Bomba z klasy 2e. Miejsce trzecie przypadło uczennicom klasy 2f Basi Skorupskiej i Natali Wróbel.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.