Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 


      Europejskie Słoneczne Dni już po raz 3 w Polsce!

Maj 2013 będzie wyjątkowo słoneczny w tym roku – ponad 90 wydarzeń w całej Polsce ma zwrócić uwagę mieszkańców gmin i miast, dzieci i dorosłych na energetykę słoneczną i jej możliwość wykorzystania w każdym domu.

W Polsce Europejskie Słoneczne Dni odbywają się cyklicznie od 3 lat obejmując swoim zasięgiem praktycznie cały kraj. Koordynatorem Kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej. Tegoroczna edycja ma już zgłoszoną rekordową liczbę słonecznych wydarzeń z czego największe z nich odbędą się w Toruniu, Poznaniu, Bielsko-Białej, Opolu, Wrocławiu, Siemczynie…

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w słonecznych wydarzeniach miedzy innymi w Żarach, gdzie odbywać się będą konkursy o tematyce słonecznej, w Sopocie gdzie planowane jest przeprowadzenie happeningu przybliżającego korzyści płynące z wykorzystania energii słonecznej oraz w Bielsko-Białej, które zasługuje na szczególną uwagę z racji odbywania się tam spotkania z mieszkańcami, podczas którego będzie można zwiedzić instalację słoneczną a także uczestniczyć w seminarium poświęconym wykorzystaniu energii słonecznej.

            Po raz kolejny spotkaliśmy się w "Elektryku" na happeningu "Ekologia dla każdego". Program oparty był na osiągnięciach Zespołu Szkół w konkursach i działalności ekologicznej. Urozmaiceniem, które zawsze podoba się publiczności był pokaz "ekomody" przygotowany przez uczennice klas 2f, 2g i 3h. Ideą pokazu jest stworzenie kreacji w oparciu o materiał już raz wykorzystany. Suknie tak powstałe są najczęściej jednorazowego użytku, ale zawsze pięknie prezentowane przez modelki. Każda z autorek stara się nadać swojej kreacji indywidualnego charakteru. Wiąże się to też z opisem i nazwą kreacji.  Całości dopełniają fryzury i makijaż, które pod czujnym okiem Pani Iwony Żoli wykonują uczennice klas fryzjerskich. Nawiązując do sukien warto jest zaprezentować ich opis, prezentujące je modelki oraz "kreatorów mody".

      W dniu 26 lutego 2013 roku odbędzie się kolejna edycja "Ekologii dla Każdego". W tym roku zajmiemy się samochodami elektrycznymi i ich rolą we współczesnym świecie. Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Marzanna Mazur - Witek.

W ramach spotkania odbędzie się pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczennice klas: 2f, 2g i 3h. Dokładny program spotkania zostanie opublikowany w terminie późniejszym.

na Adwentowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu


Święta zbliżają się naprawdę wielkimi krokami. Mielczanie mogli się o tym przekonać już 9 grudnia 2012r. W tym dniu, na placu przed kościołem p.w. Ducha Świętego, odbywał się Jarmark Świąteczny, którego organizatorami było Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Parafia Ducha świętego. Jarmarki bożonarodzeniowe są niezwykle popularne w całej Zachodniej Europie. Mielecka impreza, to jedyna tego typu na Podkarpaciu. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających.
             Na przykościelnym placu około 34 wystawców zaprezentowało tradycyjne produkty świąteczne: ozdoby, potrawy, ciasta, stroiki, choinki, kartki,… . Rękodzieło oraz świąteczne przysmaki wyeksponowane zostały na pięknie udekorowanych stoiskach. Wśród wystawców, już po raz drugi, znalazła się nasza szkoła.

We wrześniu 2012 roku Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłosiła wyniki szóstej edycji certyfikatów w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju. Szkoły i przedszkola z całej Polski mogły się ubiegać o przyznanie im międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi lub krajowego tytułu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Kapituła w ubiegłym roku wyróżniła naszą szkołę certyfikatem krajowym LCAE, w bieżącym przyznała nam certyfikat  międzynarodowy Zielonej Flagi.

      Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasło to, nawiązuje do ludowej wyliczanki, jego pomysłodawcy chcą w ten sposób zachęcić nas do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. Wyjątkowo jest to widoczne w tradycjach indiańskich. Szacunkiem otaczają duchowe siły przyrody i troszczą się  o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd.

W tym roku Polska po raz 19 - sty dołącza się do światowej akcji „Clean up the World”. Uczniowie naszej szkoły również dołączyli do tej inicjatywy. 9 października sprzątaliśmy wskazany fragment lasu w Nadleśnictwie Tuszyma. Udziałw akcji wzięły klasy 2f i 3e, pod opieką Marzanny Mazur - Witek i Beaty Gruszeckiej.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.