PROJEKT PRAKTYK ZAGRANICZNYCH „FERS”

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu uzyskał dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu „Praktyczna strona zawodu”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Rozpoczynamy rekrutację! W ramach projektu na praktyki do Czech wyjadą dwie 15-osobowe grupy uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich. Uczestnicy projektu będą mieć zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, a także bogaty program kulturowy.

Adresatami pierwszej grupy wyjazdowej są uczniowie klasy IIIB Technikum Nr 4 kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich.

15 uczniów z klasy IIIB wyjedzie na miesięczne staże do Czech i spędzi ten czas pracując w hotelach i zakładach fryzjerskich położonych w mieście Ostrava oraz jego okolicach.

Termin realizacji praktyk: 11.02.2024 – 09.03.2024.

Z jednej strony pobyt ten będzie okazją do rozwoju kompetencji językowych, społecznych i zawodowych oraz możliwością wykorzystania posiadanej wiedzy w praktyce. Z drugiej zaś strony pozwoli sprawdzić się w warunkach współpracy międzynarodowej.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych: 11.12.2023 u koordynatora projektu-

Pana Pawła Rzeźnika.

 

Wartość projektu: 378 058,18 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 311 973,61 PLN         

Wysokość wkładu z budżetu państwa: 66 084,57 PLN        

 

Dokumenty do pobrania: Regulamin i warunki rekrutacji

       

W dniach od 26 do 30 maja 2025 r. odbywa się szkolenie dla nauczycieli typu job shadowing w tureckim mieście Manavgat, w ramach programu Erasmus+. Istotą tej wizyty jest m.in. obserwacja lekcji prowadzonych w tamtejszych szkołach, zapoznanie się z tureckim systemem edukacji, w tym kształcenia zawodowego oraz organizacją pracy szkół zawodowych i ich bazą dydaktyczną. Zajęcia obserwacyjno-szkoleniowe odbywają w szkole o szerokim spektrum kształcenia zawodowego Manavgat Borsa Istambul MTAL / Turcja

Pobyt w Turcji nie jest tylko czasem intensywnej pracy. Przebywający na szkoleniu  nauczyciele mają również okazję poznać kulturę i historię tego pięknego kraju, a zwłaszcza regionu Antalya. W wolnym czasie zwiedzili m.in. starożytne miasto Side, Wodospad Manavgat, ruiny Lyrbe na zboczu gór Taurus oraz piękne plaże Riwiery Tureckiej.

Wyjazd ten jest świetną okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, ale również do rozwinięcia kompetencji językowych, interpersonalnych i międzykulturowych oraz nawiązania międzynarodowych znajomości.

Szkolenie Job Shadowing zostało zorganizowane we współpracy z firmą EDU-IT z Rzeszowa, liderem Konsorcjum Erasmus+ zrzeszającego szkoły z województwa podkarpackiego, realizującym projekt w sektorze edukacji zawodowej (VET).

Numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000231170

Nauczyciele biorący udział w szkoleniu:

Lucyna Rybak - język angielski zawodowy

Beata Gruszecka - hotelarstwo

Iwona Żola - fryzjerstwo

Paweł Kolb - mechatronika

 

Kolejna grupa 15 uczniów z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu odbyła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Czechach w terminie od 29 września do 26 października 2024 roku. Uczniowie pracowali w hotelach i zakładach fryzjerskich w Ostravie. Praktyki te były możliwe dzięki współpracy Zespołu Szkół z instytucją partnerską w Czechach, w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), realizowanego na zasadach ERASMUS+.

Adresatami projektu byli uczniowie technikum usług fryzjerskich oraz technikum hotelarstwa. Uczestnictwo w projekcie było całkowicie bezpłatne. Uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu otrzymali wsparcie w postaci bezpłatnego transportu, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia. Dodatkowo każdy z nich otrzymał kieszonkowe na czas pobytu.

Dzięki odbytym praktykom uczniowie mieli okazję poznać europejskie warunki oraz kulturę pracy, zdobywając nowe doświadczenia zawodowe w międzynarodowym środowisku. Ponadto pogłębili wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole. Oficjalnym językiem projektu był język angielski. Uczniowie mieli również zapewniony zorganizowany program kulturowy, który pozwolił im nie tylko odpocząć, ale także odkryć bogactwo kultury i atrakcji turystycznych regionu.

Po powrocie uczestnicy wykazali duże zadowolenie z pobytu i bardzo wysoko ocenili odbyte praktyki zawodowe w Czechach. Czeska strona partnerska również doceniła zaangażowanie uczniów, czego efektem były bardzo wysokie oceny za odbyty staż.

Projekt FERS, realizowany na zasadach ERASMUS+, obejmował miesięczne staże dla 30 uczniów w dwóch etapach: luty/marzec 2024 oraz październik 2024. Koordynatorem realizacji projektu jest nauczyciel Paweł Rzeźnik.

Dyrekcja szkoły nieustannie podejmuje działania na rzecz realizacji różnych form współpracy międzynarodowej, stanowiącej doskonałą przygodę zawodową i życiową dla młodych ludzi.

             

 

 

 

Rozpoczynamy rekrutację dla drugiej grupy wyjazdowej! W ramach projektu na praktyki do Czech wyjedzie 15-osobowa grupa uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich. Uczestnicy projektu będą mieć zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, a także bogaty program kulturowy.

Adresatami drugiej grupy wyjazdowej są uczniowie klasy IIF i IID Technikum Nr 4 kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich.

15 uczniów wyjedzie na miesięczne staże do Czech i spędzi ten czas pracując w hotelach i zakładach fryzjerskich położonych w mieście Ostrava oraz jego okolicach.

Termin realizacji praktyk: 29.09.2024 – 26.10.2024.

Z jednej strony pobyt ten będzie okazją do rozwoju kompetencji językowych, społecznych i zawodowych oraz możliwością wykorzystania posiadanej wiedzy w praktyce. Z drugiej zaś strony pozwoli sprawdzić się w warunkach współpracy międzynarodowej.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych: 22.05.2024r u koordynatora projektu- Pana Pawła Rzeźnika.

 

Do pobrania:

Regulamin i warunki rekrutacji GR II

Formularz rekrutacyjny

                                                                                             

 

            

     

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), grupa 15 uczniów klasy III technikum usług fryzjerskich i technikum hotelarstwa odbyła 4-tygodniową praktykę zawodową w Ostravie w Czechach. Tego rodzaju praktyki zawodowe nie tylko otwierają drzwi do międzynarodowego środowiska pracy, ale także stanowią pierwszy krok ku przyszłej karierze zawodowej. Uczniowie zyskali szansę na bezpośredni kontakt z kulturą pracy obowiązującą w Czechach, co bez wątpienia jest bezcennym doświadczeniem rozszerzającym ich kompetencje zawodowe i interpersonalne. Oficjalnym językiem projektu jest język angielski.

Podczas pobytu uczniowie mieli zapewniony zorganizowany program kulturowy, który pozwolił im nie tylko odpocząć, ale także poznać bogactwo kultury i atrakcji turystycznych regionu.

Uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu otrzymali wsparcie w postaci bezpłatnego transportu, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał kieszonkowe na czas pobytu.

Projekt FERS, realizowany na zasadach ERASMUS+, obejmuje pobyty 30 uczniów naszej szkoły w dwóch etapach: luty/marzec 2024 oraz październik 2024.

Koordynatorem realizacji projektu jest nauczyciel szkoły - Paweł Rzeźnik.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2025 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.