PROJEKT PRAKTYK ZAGRANICZNYCH „FERS”

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu uzyskał dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu „Praktyczna strona zawodu”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Rozpoczynamy rekrutację! W ramach projektu na praktyki do Czech wyjadą dwie 15-osobowe grupy uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich. Uczestnicy projektu będą mieć zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, a także bogaty program kulturowy.

Adresatami pierwszej grupy wyjazdowej są uczniowie klasy IIIB Technikum Nr 4 kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich.

15 uczniów z klasy IIIB wyjedzie na miesięczne staże do Czech i spędzi ten czas pracując w hotelach i zakładach fryzjerskich położonych w mieście Ostrava oraz jego okolicach.

Termin realizacji praktyk: 11.02.2024 – 09.03.2024.

Z jednej strony pobyt ten będzie okazją do rozwoju kompetencji językowych, społecznych i zawodowych oraz możliwością wykorzystania posiadanej wiedzy w praktyce. Z drugiej zaś strony pozwoli sprawdzić się w warunkach współpracy międzynarodowej.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych: 11.12.2023 u koordynatora projektu-

Pana Pawła Rzeźnika.

 

Wartość projektu: 378 058,18 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 311 973,61 PLN         

Wysokość wkładu z budżetu państwa: 66 084,57 PLN        

 

Dokumenty do pobrania: Regulamin i warunki rekrutacji

 

 

Rozpoczynamy rekrutację dla drugiej grupy wyjazdowej! W ramach projektu na praktyki do Czech wyjedzie 15-osobowa grupa uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich. Uczestnicy projektu będą mieć zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, a także bogaty program kulturowy.

Adresatami drugiej grupy wyjazdowej są uczniowie klasy IIF i IID Technikum Nr 4 kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich.

15 uczniów wyjedzie na miesięczne staże do Czech i spędzi ten czas pracując w hotelach i zakładach fryzjerskich położonych w mieście Ostrava oraz jego okolicach.

Termin realizacji praktyk: 29.09.2024 – 26.10.2024.

Z jednej strony pobyt ten będzie okazją do rozwoju kompetencji językowych, społecznych i zawodowych oraz możliwością wykorzystania posiadanej wiedzy w praktyce. Z drugiej zaś strony pozwoli sprawdzić się w warunkach współpracy międzynarodowej.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych: 22.05.2024r u koordynatora projektu- Pana Pawła Rzeźnika.

 

Do pobrania:

Regulamin i warunki rekrutacji GR II

Formularz rekrutacyjny

                                                                                             

 

            

     

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), grupa 15 uczniów klasy III technikum usług fryzjerskich i technikum hotelarstwa odbyła 4-tygodniową praktykę zawodową w Ostravie w Czechach. Tego rodzaju praktyki zawodowe nie tylko otwierają drzwi do międzynarodowego środowiska pracy, ale także stanowią pierwszy krok ku przyszłej karierze zawodowej. Uczniowie zyskali szansę na bezpośredni kontakt z kulturą pracy obowiązującą w Czechach, co bez wątpienia jest bezcennym doświadczeniem rozszerzającym ich kompetencje zawodowe i interpersonalne. Oficjalnym językiem projektu jest język angielski.

Podczas pobytu uczniowie mieli zapewniony zorganizowany program kulturowy, który pozwolił im nie tylko odpocząć, ale także poznać bogactwo kultury i atrakcji turystycznych regionu.

Uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu otrzymali wsparcie w postaci bezpłatnego transportu, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał kieszonkowe na czas pobytu.

Projekt FERS, realizowany na zasadach ERASMUS+, obejmuje pobyty 30 uczniów naszej szkoły w dwóch etapach: luty/marzec 2024 oraz październik 2024.

Koordynatorem realizacji projektu jest nauczyciel szkoły - Paweł Rzeźnik.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.