Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

            Pierwsze oznaki wiosny już pojawiły się w przyrodzie i to jest doskonały moment aby porozmawiać o ekologii. Istotne jest żeby przekonywać po raz kolejny młodych ludzi do zrównoważonego funkcjonowania w środowisku. Pewnie wielokrotnie słyszeli o oszczędzaniu energii, recyklingu, GMO i innych bardzo ważnych rzeczach.

Z reguły słyszeli o tym wszystkim w wydaniu bardzo poważnym. "Ekologia dla każdego" jest trochę inna. Chcemy obudzić w młodzieży pasje, chcemy aby pochwaliła się swoją kreatywnością. Chcemy również aby temu wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa. W programie cyklicznej już imprezy punktem centralnym jest pokaz kreacji przygotowanych przez uczniów szkoły w oparciu o pozyskane z recyklingu materiały. W większości są to folie i gazety. Swoje kreacje przedstawili w tym roku:

 • Karolina Madej, Patrycja Niemczura, Sylwia Gwóźdź, Magda Łyczak, Natalia Róg, Ewelina Leśniak, Kinga Masajada i Natalia Małek z klasy 1C
 • Aneta Dąbrowska i Edyta Sapała z klasy 1E
 • Renata Chrabąszcz, Sylwia Czekaj, Michał Nowak, Klaudia Ciemięga i Karolina Kotowicz z klasy 1M
 • Alicja Stafiej, Anna Zych, Paulina Ryś i Patrycja But z klasy 2E.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i zaprezentowanie przygotowanych kreacji! Niestety nagrody główne mogły trafić tylko do nielicznych. Zostały nimi nagrodzone: Alicja Stafiej, Anna Zych i Renata Chrabąszcz.

            Oprócz pokazu mody w trakcie spotkania odbywały się quizy przyrodnicze, w których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z biologii. Można było również wylosować pytania dotyczące ekologii, rozwoju zrównoważonego i recyklingu. Na podsumowanie były kalambury ekologiczne. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana drobnym upominkiem lub jabłkiem.

            Elementem wystroju sali były plastikowe nakrętki, które od stycznia zbierali uczniowie na zakup protezy dla Kacperka Serafina. Największą ilość nakrętek przynieśli Krzysztof Żmuda i Anna Barłóg, oboje z klasy 2E. Serdecznie im za to dziękujemy! Wśród ofiarodawców należy wymienić:

 • Mariolę Wiewiurę, Patrycję Wrażeń i Dominikę Machałę z klasy 3D
 • Michała Znajdka, Tomka Stachowicza i Witolda Wyparło z klasy 3A
 • Wiktorię Januszewską, Annę Gałda, Angelikę Bomba, Agnieszkę Pazdyk, Małgorzatę Mroczek z klasy 1E
 • Kasie Różycką, Maćka Dąbrowskiego z klasy 2A
 • Klaudię Ciemięga z klasy 1M
 • Roberta Lesia z klasy 4G
 • Wiktora Derenia z klasy 2D.

Dziękujemy też wszystkim pozostałym ofiarodawcom tutaj nie wymienionym. Dziękujemy za zrozumienie i empatię.

Nagłośnieniem spotkania zajęli się uczniowie pod opieką pana Roberta Gancarczyka.

Przygotowaniem spotkania i opieką nad młodzieżą podzieliły się Marzanna Mazur - Witek, Iwona Żola, Teresa Szczepańska i Marzena Roczniak.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.