Szkoła okiem kamery

   

            Po raz kolejny spotkaliśmy się w "Elektryku" na happeningu "Ekologia dla każdego". Program oparty był na osiągnięciach Zespołu Szkół w konkursach i działalności ekologicznej. Urozmaiceniem, które zawsze podoba się publiczności był pokaz "ekomody" przygotowany przez uczennice klas 2f, 2g i 3h. Ideą pokazu jest stworzenie kreacji w oparciu o materiał już raz wykorzystany. Suknie tak powstałe są najczęściej jednorazowego użytku, ale zawsze pięknie prezentowane przez modelki. Każda z autorek stara się nadać swojej kreacji indywidualnego charakteru. Wiąże się to też z opisem i nazwą kreacji.  Całości dopełniają fryzury i makijaż, które pod czujnym okiem Pani Iwony Żoli wykonują uczennice klas fryzjerskich. Nawiązując do sukien warto jest zaprezentować ich opis, prezentujące je modelki oraz "kreatorów mody".

 

Oto opisy:

Jako pierwsza pojawiła się „Foliowa finezja” – suknia utrzymana  w tonacji błękitu. Została wykonana przez Annę Węglarz. Szczególną uwagę zwracały elementy dekoracyjne. Prezentowała ją Joanna Gruszka.

Kolejny model to „Weekendowe szaleństwo” – suknię wykonały Iza Babula i Klaudia Milaś. Obniżona talia została podkreślona delikatnym kwiatem. Prezentowała ją Klaudia Milaś.

Następna modelka nosiła na sobie wyjątkową kreacje o nazwie „Tymbarkomania” – suknia została wykonana przez Joannę Mroczek i Bernadettę Głodzik. Szczególną uwagę zwracały wyjątkowe dodatki prezentowane przez Bernadettę.

Następna modelka prezentowała suknię o nazwie „ Papieromania”. Całość została wykonana na bazie gazet. Zasługuje to na szczególne uznanie. Suknię wykonały Dagmara Głuch i Paulina Leska. Głowę modelki ozdabiała ciekawa kokarda. Suknię prezentowała Dagmara.

Jako kolejna wystąpiła Agnieszkę Smoleń, prezentując suknię o nazwie "Śnieżna melancholia", przygotowaną z białych i kremowych tkanin pochodzących z recyklingu, z wykorzystaniem czerwonych ozdób. Kreację przygotowała Agnieszka wraz z Iwoną Maziarską.

Kolejną suknię o nazwie "Teatralny dramat" przygotowała Judyta Dobrowolska. Interesująca była asymetria sukni i połączeniu kolorów. Kreację prezentowała Justyna Batog. Zadziwiający był również makijaż modelki.

Jako kolejna pojawiła się Paulina Hyjek prezentująca drugą kreację Judyty Dobrowolskiej pod nazwą "Gazetowa baletnica". Całość sukni została wykonana z gazety.

Następna kreacja nosiła nazwę "Pochmurne niebo". Przygotowały ją Sylwia Dydo i Kaśka Miękoś. Łączyła ze sobą błękit nieba i czerń burzowej chmury. Suknię prezentowała Sylwia.

Kolejną suknię o nazwie "Papierowy szał"  zaprezentowała  Wiola Chudy. Górę stanowił dopasowany gorset, dół zrobiony był z papierowych harmonijek. Suknię przygotowały Karolina Betel i Wiola Chudy.

Następną modelką była Ewa Kręcigłowa, która wystąpiła w projekcie Agaty Kukli i Magdy Śpiewak pod nazwą "Ciepła wiosna". Góra zrobiona została z gazety, natomiast dół ozdabiały kwiaty.

Ostatnią modelką była Marta Rymut prezentowała kreację przygotowaną przez Natalię Wróbel pod nazwą "Kolorowy odlot". Gorset zrobiony został z zawieszek od herbaty. Bardzo interesujące było połączenie kolorów.

Publiczność w głosowaniu wybrała "najbardziej efektowną kreację", tytuł ten zdobyła suknia "Foliowa finezja' wykonana przez Annę Węglarz, a prezentowana przez Joannę Gruszkę.

            Oczywiście takie spotkanie nie mogło być pozbawione adrenaliny. Wśród uczniów został przeprowadzony konkurs ekologiczny dotyczący pojazdów elektrycznych. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie: Piotr Wróbel i Robert Czapiga z klasy 1a, Agnieszka Litwin i Dominika Stępień z klasy 2f, Kamil Witas i Mateusz Sasor z klasy 3h, Robert Leś i Wiktor Trybulec z klasy 2g, Mateusz Kokoszka i Tomek Ozimek z klasy 1c, Konrad Krawczyk i Damian Lubera z klasy 2c, Patryk Cetnar i Stasiu Marszałek z klasy 2a oraz Piotr Dudek i Daniel Lipa z klasy 2e. Po rozwiązaniu zadań testowych do finału awansowali: Konrad Krawczyk , Damian Lubera, Patryk Cetnar, Stasiu Marszałek, Piotr Dudek i Daniel Lipa. Część finałowa polegała na wylosowaniu zestawu i zaprezentowaniu się publiczności. Ostateczne wyniki były następujące: miejsce pierwsze zdobyli uczniowie klasy 2c - Konrad Krawczyk i Damian Lubera, miejsce drugie zdobyli uczniowie klasy 2a - Patryk Cetnar i Stasiu Marszałek i miejsce trzecie zdobyli uczniowie klasy 2e - Piotr Dudek i Daniel Lipa.

Zwycięzcom nagrody wręczył dyrektor Zbigniew Witek.

Na następną edycje konkursu i pokaz "ekomody" zapraszamy za rok.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.