Szkoła okiem kamery

   

               

     

17 maja 2024 r.  rozpoczął się XIV Mielecki Festiwal Nauki i Techniki, który potrwa do 21 maja i  jest organizowany przez CKPi DN w Mielcu oraz Stowarzyszenie Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO i ThinkHackR sp. z o.o.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg ciekawych wydarzeń i wyjątkowych atrakcji. Uczniowie klas 1A i 1C pod opieką nauczycieli: p. Andrzeja Kozaka i p. Piotra Junga, podczas zwiedzania stoisk edukacyjnych, mieli okazję poznać najnowocześniejsze technologie i rozwiązania stosowane w automatyce, robotyce,  mechatronice i lotnictwie. Duże zainteresowanie naszych uczniów wzbudził symulator spawania, stanowisko lutospawania czy robot spawalniczy z programowalnym manipulatorem w technice MIG/MAG. Sporo emocji zapewniły symulatory: lotniczy i  skoków spadochronowych. Podczas Festiwalu, który odbywał się w  hali sportowo-widowiskowej MOSIR, można było zobaczyć też wiele pokazów, zagłębić się w wirtualną rzeczywistość oraz zobaczyć stoiska firm z branży lotniczej i robotycznej.

 

 

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.