Szkoła okiem kamery

   

 czyli Uczniowie decydują, co lubią czytać!

              

     

W dniach 20.05 - 07.06.2024 r. nasza szkoła weźmie udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Poprzednie wybory odbyły się w 2015 r. i spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Liczymy, że w tym roku akcja również spodoba się naszym uczniom i chętnie wypowiedzą się na temat najciekawszych książek, które czytali  lub które chcieliby przeczytać w przyszłości.

Cele akcji:

  • poznanie faktycznych preferencji czytelniczych uczniów
  • zebranie materiału pomocnego podczas zakupów w ramach funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które pozyskaliśmy w 2024 r. (15 000 zł)
  • ukazanie roli biblioteki jako miejsca aktywnego i otwartego na zainteresowania uczniów
  • promocja czytania książek dla przyjemności

Karty oraz specjalnie oznakowane skrzynki do głosowania, będą dostępne na korytarzu (I piętro pod pokojem nauczycielskim) oraz w bibliotece szkolnej. Głosowanie jest anonimowe, a na podstawie jego wyników zostanie stworzona ogólnopolska lista najchętniej czytanych książek. Propozycje w niej zawarte będą wzięte pod uwagę podczas książkowych zakupów do biblioteki szkolnej w 2024 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek!

 

 

 

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.