Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

 

21 marca br. w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego odbył się edukacyjny happening: „Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny”. Impreza rozpoczęła się konferencją, podczas której zapoznano się z treścią ekologicznych prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów klas 1 C, 1 F oraz 2 D.

Prezentacje przygotowane zostały pod ogólnym hasłem „Opowieści drzewa”. Były swobodną wypowiedzią autorów na temat drzew i lasów. Takie ogólne potraktowanie tematu pozwoliło otrzymać trzy różne w charakterze pokazy. Każdy z nich na swój sposób wnosił nowe informacje i spojrzenie na temat lasów. Jury nauczycielskie wybrało zwycięzcę, biorąc pod uwagę zarówno treści jak i  umiejętności tworzenia prezentacji. Wygrała prezentacja klasy 1 F, która zachwyciła nas dynamiką i ilością przekazanych informacji. Następnie młodzież, wraz z opiekunami, przemaszerowała ulicami miasta prezentując transparenty propagujące ochronę środowiska naturalnego. Uczniowie rozdawali też przechodniom ulotki oraz kwiaty-origami. Kolejnym punktem programu był wyjazd do siedziby Nadleśnictwa Tuszyma, gdzie zapoznano się z historią lasów państwowych i działalnością gospodarczą leśników. Zwiedzono również poligon w Bliznem, rezerwat konika polskiego oraz rezerwat „Bagno Przecławskie”. Ukoronowaniem „Ekologicznego Pierwszego Dnia Wiosny” było przyznanie nagród dla zwycięzców konkursu „Rok Lasów” i wspólne ognisko. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Elżbieta Bąk i Ewelina Jaroń-Miotła oraz Marzanna Mazur Witek, Marianna Brzychcy, Mariusz Wojciechowski i Iwona Żola. Nauczyciele i uczniowie składają podziękowania dla Artura Święcha z Nadleśnictwa Tuszyma za poświęcony czas, okazaną pomoc i życzliwość.

Pragniemy zaznaczyć, że wybór tematyki prezentacji nie był przypadkowy. Rok 2011 jest Międzynarodowym Rokiem Lasów.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.