Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

Elektromechanik pojazdów samochodowych

 

 1. Elektromechanik pojazdów samochodowych to osoba, która posiada podstawowe wiadomości z budowy i obsługi pojazdów ale także wiadomości i umiejętności w zakresie diagnostyki i  naprawy elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, na bieżąco aktualizuje swoje wiadomości i zdobywa nowe umiejętności.
 2. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
  • Kwalifikacja M12Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.
 1. Elektryk samochodowyzajmuje się układami bezpieczeństwa i komfortu jazdy (np. sprzętem muzycznym czy klimatyzacją). Do zadań najbardziej podstawowych w pracy osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy też sprawdzanie prawidłowego działania zapłonu i  wszystkich świateł w aucie. Wykonując swoje zadania elektromechanik posługuje się różnymi przyrządami służącymi do pomiarów i diagnostyki. Dzięki nim rozpoznaje awarię i  ustala przyczyny, z których ona zaistniała. Elektryk najczęściej instaluje wiązki elektryczne i inne elementy systemów elektrycznych, wśród których należy wymienić części służące do zasilania, sygnalizacji, oświetlenia i zabezpieczania. Oprócz napraw dokonuje także konserwacji, okresowych przeglądów i badań diagnostycznych.
 2. Elektromechanik pojazdów samochodowych znajdzie zatrudnienie w:
 • zakładach naprawy pojazdów samochodowych,
 • stacjach obsługi i stacjach kontroli pojazdów samochodowych,
 • autoryzowanych stacjach obsługi samochodów,
 • zakładach w których są produkowane pojazdy samochodowe oraz ich części,
 • placówkach handlowych

 

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.