Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

Wydawałoby się, że połączenie barmaństwa i elektryki nie jest możliwe, ale jednak… barmaństwo jest elektryzujące! W tym roku szkolnym, musieliśmy się zdać na zajęcia zdalne, ale młodzież klasy 3D technikum hotelarskiego podjęła wyzwanie nauki zawodu barmana online. Być może więcej praktyki opanują w przyszłym roku szkolnym, w którym wszystkim życzymy tradycyjnej formy uczestnictwa w zajęciach, bo przecież gdyby teoria czekała na praktykę to nigdy by nie powstała. Cóż.. teorię zdaliJ

W ramach zdalnych zajęć praktycznych młodzież sporządzała napoje mieszane, stosując poznane techniki. Najczęściej były to:  nalewanie, shaking  oraz bulding. Tematy były różne, np. Dzień Niepodległości, jajeczne święta, warstwy, robienie show. Poza tym, łącząc tematy z obsługi konsumenta i przygotowaniem, a także podawaniem śniadań, miksowaliśmy napoje mieszane zawierające kawę  oraz zieloną i czarną  herbatę.

Nie zabrakło ćwiczeń z przygotowywaniem prostych dekoracji oraz tych bardziej przyciągających wzrok gościa baru.  Dekoracje fundamentalne wymagają użycia kilku owoców, w tym jednego będącego fundamentem. Młodzież dowiedziała się jakie są te najbardziej  efektowne w tworzeniu garnischu. Karambola i miechunka nie przebiły jednak zwykłej limonki, cytryny, czy nawet banana. Do dekoracji szkła i garnischu koktajli wykorzystywaliśmy też tradycyjną słodką lub słoną crustę .

Uczniowie poznali również ciekawe i w rzeczywistości proste sposoby na uatrakcyjnienie pokazów barmańskich, jak „Rekin” czy  „Domino”. Teraz  już ich wykonanie jest dla nich banalnie proste,a dla potencjalnych gości bardzo widowiskowe. Do szczegółowego podglądu efektów praktyki zaprasza młodzież klasy 3D i pani Agnieszka Kusak w kolekcji wakalet https://wke.lt/w/s/CFjLfT . Pamiętajcie, że zdjęcia nie oddają całości efektów stosowanych technik. Miłych wrażeń!

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.