Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu

 

serdecznie zaprasza  uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 7-8 klas szkół podstawowych do wzięcia udziału w  II Międzyszkolnym Konkursie Literackim pod hasłem:

 

Miłość niejedno ma imię…

 

Honorowy Patronat nad konkursem objęła Dyrektor szkoły - pani Lidia Gereło

 

Cel konkursu:

 

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnej próby stworzenia tekstu literackiego w dowolnej formie. Wybrano uniwersalną tematykę aby pokazać potencjał młodości: radość, śmiech, żart, a czasem  smutek... Konkurs powinien skłonić jego uczestników do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomóc odkryć różne oblicza miłości, wyzwolić wrażliwość i zwrócić uwagę na to, co dobrego dzieje się wokół nas i na to co jest dla nas trudne. Konkurs rozwija także umiejętności językowe i stylistyczne. Pozwala na oryginalne ujęcie tematu miłości poprzez tzw. dowolną formę wypowiedzi.

 

Regulamin  konkursu:

 

 • Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 13 do 20 lat (klasy 7-8 szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych).
 • Uczestnicy przygotowują tekst literacki (wiersz, opowiadanie, komiks, …), który charakteryzuje się uniwersalną, pogodną, radosną ale także refleksyjną tematyką. Utwór powinien zawierać treść nawiązującą do myśli przewodniej konkursu wyrażoną w dowolnej artystycznej formie literackiej.
 • Tekst zgłoszony do konkursu musi być samodzielny, nigdzie niepublikowany.
 • Każdy osoba, biorąca udział w konkursie, zgłasza tylko jedną pracę. Tekst należy opatrzyć informacjami: imię i nazwisko, wiek uczestnika, klasa i typ szkoły (nauczyciel-opiekun ze strony szkoły), telefon kontaktowy do szkoły, e-mail szkoły (karta zgłoszeń w załączniku lub do pobrania na stronie szkoły: http://www.zs.mielec.pl/zs/).
 • Teksty konkursowe, wraz z powyższymi danymi, należy: przesłać pocztą tradycyjną lub e-mail na adres szkoły, bądź koordynatorów lub złożyć w bibliotece szkolnej czy przekazać koordynatorkom konkursu (z dopiskiem „ II Międzyszkolny Konkurs Literacki”).
 • Do tekstu biorącego udział w konkursie uczestnicy dołączają kartę zgłoszeń wraz z formularzem potwierdzającym zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu.
 • Pisemną zgodę wraz z informacją o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku dostarczają tylko laureaci zaproszeni na udział w finale konkursu, który odbędzie się w ZS.
 • Rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów drogą elektroniczną lub telefoniczną nastąpi do dnia 31 maja 2021 roku.
 • Termin podsumowania konkursu, wręczenia dyplomów i nagród zostanie podany zainteresowanym osobom w czasie późniejszym.
 • Oficjalna gala finałowa odbędzie się w auli ZS im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu uczestników i ich opiekunów.
 • Wyniki oraz wyróżnione teksty zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
 • Zgłoszenie uczestnika jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację tekstu konkursowego i zdjęć z finału w celach promocyjnych.
 • Jury oceniające pracę weźmie pod uwagę:
 • trafność, oryginalność i uniwersalną wymowę tekstu
 • oryginalność formalną (np. poetyckie ujęcie, dowcip, grę słów, aluzje literackie, itp. )

            Oceny jury są niepodważalne i nie podlegają odwołaniu.

 • Autorzy najlepszych prac otrzymają okolicznościowe dyplomy, nagrody rzeczowe .

 

Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Regulamin konkursu może ulec zmianie.

 

Harmonogram konkursu:

1 lutego 2021 – 28 maja 2021 – promocja konkursu, nadsyłanie i przyjmowanie prac

28 maja 2021r. – zakończenie przyjmowania prac

do 08 czerwca 2021r. – rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów

 

Termin wręczenia nagród w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu zostanie podany zainteresowanym w późniejszym czasie.

 

Wszelkich informacji na temat konkursu udzielają koordynatorki: Halina Bednarz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); tel. 505304302 , Lucyna Maryniak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) ;  tel.660110950 , Dorota Targosz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Karta zgłoszenia - click

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.