Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela.”

                                                            Jan Paweł II

 

Podsumowanie akcji  MEN "Razem na Święta"

Cały grudzień był dla naszej społeczności szkolnej oraz Szkolnego Koła Wolontariacko- Profilaktycznego „Pomocna dłoń” - czasem wyjątkowo gorącym. Z radością włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem  na Święta”. Wspólnie staraliśmy się sprostać wszystkim zadaniom i celom, jakie sobie postawiliśmy. A było ich naprawdę wiele.

Swoje działania rozpoczęliśmy od nagłośnienia w naszym środowisku akcji „Pomóż dzieciom radośnie przetrwać czas świąteczny”. W ramach akcji zachęcaliśmy do zbiórki produktów żywnościowych o przedłużonym terminie ważności, środków czystości, odzieży,
 a wszystko to z myślą o dzieciach z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.
 Z zebranych produktów udało się nam zrobić paczki, które jeszcze przed Świętami trafiły do podopiecznych domu dziecka.

W dniu 16 grudnia 2020 r. zorganizowaliśmy warsztaty fryzjerskie i gastronomiczne dla podopiecznych Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Uczestnicy, biorący udział
w warsztatach fryzjerskich, zapoznali się z zasadami właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy, uczyli się jak dbać o higienę i jak dobierać odpowiednie preparaty. Na koniec spotkania uzyskali szereg cennych rad potrzebnych w codziennej pielęgnacji włosów. Podczas ćwiczeń praktycznych prowadząca zmieniała wizerunek podopiecznych poprzez strzyżenie oraz dobieranie fryzur i uczesań odpowiednich do typu urody oraz okoliczności.

Starsza młodzież uczestniczyła w zajęciach gastronomicznych i pod czujnym okiem prowadzącej zajmowała się wypiekaniem i dekorowaniem tradycyjnych świątecznych pierników, będących doskonałą ozdobą choinek oraz wigilijnego stołu.

Pierniki są nieodłącznym elementem świątecznej tradycji i nie powinno ich zabraknąć
w bożonarodzeniowym menu. Pamiętając o tym, zorganizowaliśmy akcję piernikowe ozdoby. To przedsięwzięcie okazało się bardzo udane. Udekorowane i pięknie zapakowane pierniki - były bardzo miłą niespodzianką dla samotnych osób.

Uczennice Technikum usług fryzjerskich zaproponowały swoim najbliższym, znajomym, koleżankom, osobom z sąsiedztwa wykonanie manicure’u ze świątecznymi motywami,  brokatem albo błyszcząca folią. Osobom potrzebującym proponowano z kolei wykonanie świątecznej okolicznościowej fryzury. O dziwo, chętnych było bardzo wielu!

 Młodzież technikum i szkoły branżowej  przygotowała też stroiki świąteczne. Uczniowie wykazali się przy tym zajęciu niesamowitą kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. Dzięki nim tegoroczne święta były naprawdę wyjątkowe, domowe wnętrza nabrały charakteru i klasy. Osoby, które obdarowano stroikami, nie czuły się samotne i opuszczone.

Nie zapomnieliśmy także o osobach i instytucjach, z którymi współpracowaliśmy w ciągu całego roku. Ze względu na stan epidemii, z własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi udaliśmy się tylko do najbliższych z sąsiedztwa, natomiast elektroniczne kartki wysłaliśmy osobom i  instytucjom, z którymi współpracowaliśmy przez cały rok.

Ciekawą inicjatywą było zorganizowanie konkursu na ulotkę zawierającą oryginalny przepis na potrawę rybną oraz konkursu na okazjonalną fryzurę na rodzinne spotkanie wigilijne. Głównym celem konkursów była popularyzacja tradycji wigilijnej i świątecznej wśród społeczności lokalnej oraz rozwijanie zainteresowań poznawczych i uzdolnień uczniów poprzez doskonalenie umiejętności samokształcenia. Ulotki zostały wydrukowane i rozdane w najbliższym otoczeniu oraz wysłane do domu dziecka i do instytucji wspierających wolontariat.

Realizując działania w ramach akcji „Razem na Święta”, nie mogliśmy zapomnieć
o nauczycielach, pracownikach oraz emerytowanych pracownikach naszej szkoły. Zostali oni poinformowanie o możliwości obejrzenia jasełek online przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Nie było możliwości zorganizowania wspólnego kolędowania, ale nagrany online przegląd kolęd i pastorałek umilił świąteczną atmosferę. Cieszymy się bardzo, że
w tak skromny sposób mogliśmy poczuć się jedną, wielką rodziną.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy tak aktywnie włączyli się we wszystkie akcje Wolontariatu prowadzone przez szkołę. Dziękujemy również za wszelkie wsparcie, jakie otrzymaliśmy w tym wielkim dziele niesienia świątecznej pomocy. Jesteśmy przekonani, że dobro czynione innym powraca...

 

Iwona Żola - koordynator akcji oraz nauczyciele: Agnieszka Kusak, Małgorzata Byrska, Zofia Fijałkowska, Adrianna Jewuła, Natalia Trela,
Lucyna Rybak, Dorota Kania- Pomykała,
 ksiądź Adam Cieśla

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.