Szkoła okiem kamery

   

         W bieżącym roku szkolnym  2010/2011 nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu podjęli współpracę z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska, która od przeszło trzynastu lat pomaga mieszkańcom ponad 20 regionów Polski rozwijać współpracę lokalną, przedsiębiorczość i szacunek do środowiska naturalnego. Współdziałając z ponad sześciuset partnerami z całego kraju, w tym organizacjami pozarządowymi, szkołami, samorządem lokalnym oraz przedsiębiorcami Fundacja realizuje szereg długoletnich programów, które mają na celu wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju w codzienne życie Polaków. Dzięki współpracy z fundatorami programy te są stale dostosowywane do potrzeb lokalnych społeczności.

          Tegoroczna akcja, której inicjatorem jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska przebiega pod hasłem „Z energią ze Szkoły dla Ekorozwoju do Klubu Zielonych Flag”. Uczestnicząc w wyżej wspomnianej inicjatywie pragniemy wyznaczać ekologiczne standardy oraz uczyć młodzież szacunku do przyrody. Angażując się w akcję chcemy przede wszystkim wcielić w życie działania, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii, po to by nasze otoczenie było bardziej ekologiczne. Głównym celem jest pokazanie młodzieży na przykładzie naszej szkoły, że nawet niewielkie z pozoru zmiany, takie jak zastosowanie energii odnawialnej mają kluczowe znaczenie dla środowiska, w którym żyjemy. W program zaangażowali się uczniowie klas: 4a, 2d, 2h. W proekologicznych działaniach wspierają ich: Elżbieta Bąk, Beata Gruszecka, Ewa Kozdęba i Marzanna Mazur-Witek.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.