Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

9 marca br. aula Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu wypełniła się uzdolnioną technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego. To wyjątkowi  uczniowie, którzy zostali wyłonieni  spośród 202 uczestników pierwszego etapu Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech” , jaki odbył się 23 stycznia br. w piętnastu szkołach miasta oraz powiatu mieleckiego.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się 45 uczniów, którzy wraz z opiekunami zaszczycili swoją obecnością mury „elektryka”.

Serdecznie przywitała ich pani Dyrektor  ZS mgr inż. Lidia Gereło, która  poprowadziła 7 edycję Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”.
Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Urząd Miasta Mielca, natomiast patronatu medialnego udzielił Tygodnik Regionalny KORSO.
Techniczne zmagania cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży i corocznie przyciągają tłumy uczestników, nie tylko za sprawą atrakcyjnych nagród, ale także
ze względu na ciekawą formę konkurencji. Uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu przedmiotów ścisłych i technicznych muszą wykazać się sporymi umiejętnościami praktycznymi. Nie jest łatwo po krótkim przeszkoleniu poradzić sobie z samodzielną obsługą stacji lutowniczej, czytaniem schematów montażu, a ostatecznie z fachowym montażem oraz uruchomieniem układu elektronicznego. Takich właśnie umiejętności wymagał ostatni – praktyczny etap finałowych zmagań, do którego przystąpiło 12 uczniów spośród 45 uczestników teoretycznej części konkursu.
Pierwsze miejsce i tytuł laureata zdobył Dominik Kapinos – uczeń Szkoły Podstawowej
w Woli Mieleckiej . Wykazał się nie tylko obszerną wiedzą teoretyczną, ale także wyjątkowymi umiejętnościami praktycznymi. Warto wspomnieć, że w zeszłorocznej edycji konkursu Dominik znalazł się w gronie laureatów, rywalizując  jako uczeń siódmej klasy szkoły podstawowej z najstarszymi gimnazjalistami.
Opiekunem zwycięzcy był  pan Tomasz Włodarczyk.
Kolejne dwa miejsca na podium zajęli Jakub Pazdro ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu (opiekun – Alicja Wójtowicz) oraz Jakub Kukiełka z Zespołu Szkól w Trześni
(opiekun – Jan Cyran). Laureatami konkursu zostali także Daniel Pazdro – SP nr 7
(opiekun – Stanisława Chmielowiec) i Michał Sułek - SP nr 13 (opiekun – Bogumił Drewniak). W gronie finalistów znaleźli się uczniowie: Kacper Sypek – SP w Czerminie, Wojciech Wójcik -SP nr 7 (opiekun – Stanisława Chmielowiec), Wiktor Majka- SP w Dobryninie
(opiekun – Anna Mordasiewicz), Mateusz Świerczek- SP w Czerminie, Martyna Róg- SP nr 3 (opiekun Alicja Wójtowicz), Paweł Żuczek- SP nr 6 (opiekun -  Wojciech Snopkowski),
David Gąsiorek -  SP w Dobryninie (opiekun -  Anna Mordasiewicz).  
Finałowe uroczystości swoją obecnością uświetnili znakomici goście, wśród których znaleźli się Krystyna Skowrońska – posłanka na Sejm RP i jednocześnie mieszkanka Osiedla Kilińskiego w Mielcu, Stanisław Lonczak – Starosta Powiatu Mieleckiego, Adriana Miłoś – Zastępca Prezydenta Miasta Mielca,Emilia Żola –Wiceprezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Wacław Świerczyński – Przewodniczący Rady Osiedla Kilińskiego, Roman Pantoł – Przewodniczący Rady Rodziców ZS im. prof. J. Groszkowskiego.
Pani posłanka na Sejm RP- Krystyna Skowrońska zwróciła się do młodzieży z serdeczną przemową podkreślając talent finalistów i ich wytrwałość w dążeniu do celu,
a także doceniając trud nauczycieli włożony w przygotowanie konkursu o tak rozległym zasięgu. Uhonorowała bukietem kwiatów, który wręczył starosta, panią Dyrektor ZS Lidię Gereło składając jednocześnie gratulacje z okazji objęcia funkcji dyrektora szkoły.
Słowa uznania do młodzieży skierowali także Starosta Powiatu Mieleckiego – pan Stanisław Lonczak oraz Zastępca Prezydenta Miasta Mielca – pani Adriana Miłoś.
To z rąk tych zacnych gości młodzież wraz z gratulacjami otrzymywała dyplomy
i atrakcyjne nagrody ufundowane przez hojnych sponsorów.
Do grona sponsorów, oprócz Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz  Urzędu Miasta Mielca jako patronów konkursu, dołączyli darczyńcy: R&G Plus Sp. z o.o., Bury Sp. z o.o., Gumotiv Sp. z o.o., Husqvarna, InterPhone Service, Xerima, Regamet, Powiatowy Urząd Pracy, Hotel Iskierka, Karczma Polska, Firma Usługowa – Handlowa „Zbyszko”, Firma „Czekan”, Avon.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci i finaliści mogli wybrać dla siebie nagrodę spośród tak cennych przedmiotów jak tablety, dyski zewnętrzne, zestawy głośników
czy słuchawek, smartwatche, cenne zegarki i wiele innych. Na przybyłą do „elektryka” młodzież czekały również pozakonkursowe atrakcje przygotowane w klasopracowniach: teleinformatycznej, mechatronicznej ,fryzjerskiej oraz gastronomicznej.
Udostępniona także była niedawno wybudowana nowoczesna sala gimnastyczna,
w której uczestnicy „Elektro-Techu” mieli okazję podziwiać pokaz sztuk walki  w wykonaniu uczniów ZS z klas o profilu wojskowym.

        Na zakończenie konkursu odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna.
Zgromadzonych uczniów, ich opiekunów oraz licznie przybyłych gości pożegnała
pani Dyrektor ZS Lidia Gereło, dziękując wszystkim za okazane zainteresowanie
i zaangażowanie.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez zespół nauczycieli w składzie:
Robert Gancarczyk, Piotr Jung, Paweł Kolb, Mariola Krępa, Artur Kubica, Alicja Rajchel,
Marek Rucki, Wojciech Walat oraz Małgorzata Wydrzyńska.

        Zespół Szkół im prof. J. Groszkowskiego czuje się niezmiernie uhonorowany obecnością uzdolnionej młodzieży wraz z opiekunami, a także tak wielu znakomitych gości, przedstawicieli firm sponsorujących nagrody oraz przedstawicieli lokalnych mediów – Tygodnika Regionalnego Korso, Radia Leliwa, Hejgrupy Sp. z o.o.
Składamy wyrazy wdzięczności za uświetnienie naszego przedsięwzięcia.

 

 

Opracowała Alicja Rajchel

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.