Szkoła okiem kamery

   

W dniu 7 listopada 2018r w naszej szkole odbyła się akademia nawiązująca do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - Śpiewanki patriotyczne –„Ta, co nie zginęła”. W rolę konferansjera wcielił się uczeń klasy II K – Ignacy Skiba. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły- pan Janusz Kotarba. W swoim przemówieniu nawiązał do obchodzonych w tym roku uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, wspomniał czym jest patriotyzm. Następnie uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Występ rozpoczął uczeń  klasy II C- Robert Rybak, który zagrał na akordeonie wiązankę pieśni patriotycznych. Uczennice klasy IV E- Patrycja Deszcz, Dominika Twaróg i Laura Leśniak zaśpiewały pieśń „Ojczyzno ma”. Z kolei Ignacy Skiba przy akompaniamencie klarnetu, na którym grał Bartek Sypek z klasy I A, zaprezentował pieśń „Polskie kwiaty” .

W rolę chóru męskiego wcielili się uczniowie klasy IV B: Artur Chlebowski, Przemysław Czapiga, Szymon Drzymała, Patryk Gomułka, Filip Idzik, Kamil Komoński, Przemysław Kondel, Hubert Krępa, Krystian Łącz, Bartosz Machnik, Adrian Płaza, Maksymilian Skrzyniarz, Mateusz Stala, Kamil Starzec, Patryk Wojdyła, którzy wykonali pieśń „My pierwsza Brygada” oraz „Piechota, szara piechota”. Społeczność szkolna mogła sobie przypomnieć jeszcze inne pieśni np. „Białe róże” w wykonaniu Patrycji Deszcz z klasy IV E i „Rozmaryn”, którą zaśpiewała Weronika Kizior z klasy IV A. Mikołaj Krawczyk z klasy III K zagrał na akordeonie „Pierwszą kadrową”, a towarzyszył mu chór męski.  Na zakończenie uczennice z klasy IV E- Laura Leśniak i Dominika Twaróg  wraz z chórem zaśpiewały pieśń „Wolność’. Całość akademii przeplatana była rysem historycznym na temat pieśni patriotycznych.  W uroczystości wzięły udział klasy: I C, I d, 3 D, 4 C. Pomoc techniczną sprawowali: Patryk Dąbrowski- kl.3 D, Nikodem Leś- kl. 3 C, Kacper Kopera- kl. 3 C, Piotr Wrażeń – 3 C – zdjęcia. Akademię przygotowały: p. Lucyna Rybak i p. Natalia Trela.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.