Szkoła okiem kamery

   

Rzadko na moich wargach…najdroższy wyraz: Ojczyzna”

        W dniu 6 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej ZS nastąpił finał konkursu na wiersz o tematyce patriotycznej, który został ogłoszony wiosną 2018r., aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorkami konkursu były panie: Lucyna Maryniak, Halina Bednarz i Dorota Targosz. Do finału zakwalifikowano 16 utworów. Ich autorzy to: Katarzyna Jamróz z kl.2a, Jakub Płaza z kl.1e, Karol Tomczyk z kl.1a, Seweryn Nędza z kl.1e, Krzysztof Piecuch i Karol Wypasek z kl.2c, Kacper Wójcik z kl.1a, Grzegorz Czachor z kl. 2c, Jakub Ciemięga z kl.1e, Agnieszka Grzyb z kl.1e, Filip Idzik z kl.4b, Maciej Kłoda i Paweł Łaz z kl.2e, Daniel Machaj z kl.1e, Krystian Wieczerzak z kl.1a, Krystian Czepiel z kl. 1a, Mateusz Tokarz z kl.1a oraz Paweł Witek uczeń kl.8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu. Podczas konkursu wiersze prezentowali autorzy oraz uczennice kl.3m: Kinga Krępa i Karolina Soja.

        Jury w składzie: pan Zbigniew Michalski – prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego w Mielcu oraz członek Związku Literatów Polskich, pani wicedyrektor ZS - Agnieszka Kusak, nauczycielki polonistki panie: Lucyna Maryniak i Halina Bednarz oraz pani bibliotekarka Dorota Targosz wyłoniło następujących laureatów konkursu:

I miejsce: Karol Tomczyk z kl.1a

II miejsce ex aequo: Krzysztof Piecuch i Karol Wypasek z kl.2c

                                 oraz Jakub Ciemięga z kl.1e

III miejsce ex aequo: Krystian Czepiel z kl.1a oraz Agnieszka Grzyb z kl.1e

Jury postanowiło też przyznać Wyróżnienia: Kacprowi Wójcikowi z kl.1a, Krystianowi Wieczerzakowi również z kl.1a i Danielowi Machaj z kl.1e, a także Nagrodę Specjalną Pawłowi Witkowi z SP nr1, który wraz Jakubem Ciemięgą zapewnili wzruszająca oprawę muzyczną konkursu. Jak powiedział pan Zbigniew Michalski - gość specjalny i przewodniczący konkursowego jury, nagrodzone wiersze zostaną wydrukowane w Almanachu Poetyckim Mieleckiego Towarzystwa Literackiego pt.: „Wersy dla Niepodległej”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za twórczy udział w konkursie!

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.