Szkoła okiem kamery

   

Rok 2018 jest wyjątkowy ze względu na stulecie niepodległości Polski. Wszyscy starają się go przeżyć godnie i każdy na swój sposób. Warto w gronie rodzinnym prowadzić rozmowy na tematy: jak udało się odbudować Polskę, co dla każdego znaczy suwerenność, jakie wartości ważne były dla rodziców czy dziadków, a jakie są ważne dla nas?

Do projektu prowadzonego przez CEO z Warszawy przyłączył się również Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. W dniu 5 października 2018 roku w Krakowie odbyło się spotkanie szkoleniowe prowadzone przez liderów CEO z Warszawy:  Barbarę Rostek i Tomasza Piątka.

Wśród uczestników spotkania była również nauczycielka z naszej szkoły Marzanna Mazur – Witek. Miejsce spotkania było wyjątkowe, znajdowało się w byłej dzielnicy żydowskiej Krakowa, na Kazimierzu ulica Paulińska 28. W czasach przedwojennych znajdowała się tu publiczna łaźnia żydowska podzielona na część męską i żeńską, do których prowadziły dwie osobne bramy znajdujące się pod tym samym numerem.

Ideą projektu jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, znającego historię Polski, ale również doskonale orientującego się w historii i tradycji lokalnej „małej ojczyzny”. Będziemy starali się budować mosty międzypokoleniowe, które pozwolą młodym ludziom zrozumieć wybory  starszych. Chcielibyśmy znaleźć niesztampowe rozwiązania,  pozwalające na spotkanie pokoleń. Chcemy, aby ta rocznica była radosna, wyjątkowa i niepowtarzalna.

Koordynatorkami projektu są Marzanna Mazur – Witek, Lucyna Maryniak i Halina Bednarz.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.