Szkoła okiem kamery

   

W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 17 kwietnia w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia  z okazji  rocznicy posadzenia w ogrodzie szkolnym w 1932 roku  Dębu Józefa Piłsudskiego. Młodzież w czasie akademii przypomniała także o wmurowaniu w tym samym roku  w ścianę budynku medalionu Józefa Piłsudskiego, zrekonstruowanego w 1994 roku.

Nie zapomniano także o tablicach pamiątkowych, które do dziś przypominają o udziale  absolwentów i uczniów tej szkoły w walkach niepodległościowych naszej ojczyzny.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy wojskowej : Ewelina Pszeniczna i Szymon Ozimek. Wiersze o Marszałku recytował uczeń klasy II c –Ignacy Skiba. Piosenki patriotyczne wykonały: Wiktoria Mikołajczyk z klasy II d oraz Magdalena Pulak z klasy IIIm. Pomocą techniczną służyli: Nikodem Leś, Kacper Kopera z klasy II c oraz Sebastian Kużdżał z klasy IV a.

Po akademii odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy  o Józefie Piłsudskim. Uczniowie świetnie odpowiadali na pytania z życia politycznego i prywatnego Marszałka. Zwycięzcami okazała się drużyna uczniów klasy I e: Jakuba Sztuki, Pawła Łaza oraz Mikołaja Stachowicza z klasy IIc.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uroczystość przygotowała młodzież pod kierunkiem nauczycielek: Marty Borek i Anny Bajor.

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy historycznej!

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.